Klasy I-III

Rok szkolny 2021/22

Wycieczka do Białegostoku

     W dniu 09.11.2021 r. dzieci z kl. 2b, 3a i 3b pod opieką wychowawców: p. Małgorzaty Iwańczuk, p. Bogusławy Staniszewskiej i p. Aliny Żuk wybrały się na wycieczkę do Białegostoku.
Na początku uczniowie poszli na trampoliny, gdzie pod okiem instruktorów odbyła się lekcja wychowania fizycznego. Następnie udali się do zoo „Akcent Białystok”, w którym zobaczyli zwierzęta leśne, m.in. sowę, rysia, żbika, daniela, żubra. Była to pełna wrażeń lekcja edukacji przyrodniczej na świeżym powietrzu. Kolejnym punktem programu było zwiedzenie Stadionu Miejskiego. Dzieci mogły zobaczyć szatnie piłkarskie, stanowiska do masażu oraz wiele koszulek polskich piłkarzy, np. R. Lewandowskiego. Wielkim przeżyciem okazało się wejście na trybuny piłkarskie i spojrzenie na murawę prawdziwego boiska. Ostatni punkt programu to pobyt w „Epi – Centrum Nauki”. Tam na niemal 100 stanowiskach uczniowie mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia z takich dziedzin jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, robotyka, mechanika. Wiele osób odkryło w sobie „żyłkę” naukowca, wynalazcy. Może w przyszłości ktoś nim zostanie? Na koniec ze smakiem zjedli pyszny obiad.        Wspólnie spędzony czas minął miło, przyjemnie i wesoło. Mimo listopada w kalendarzu, dopisała jednak słoneczna pogoda.                                                                                                   

      Po dniu pełnym wrażeń zadowoleni, ale i zmęczeni, uczniowie wrócili do domów.

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 12 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz umiejętność odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji wszyscy zebrani zgodnie potwierdzili, iż dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor Mirosława Szpyruk . Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Rokitnie. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!

Bożena Wediuk

PODZIĘKOWANIE (pdf.)