Oddziały przedszkolne

Rok szkolny 2023/2024

KONKURS RECYTATORSKI  POEZJI DZIECIĘCEJ

23 kwietnia 2024 r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Dziecięcej zorganizowany przez Panią Emilię Walczewską, Joannę Zaciura, Ewę Jakubiec i Ewelinę Panasiuk. Celem konkursu było poznanie i odkrywanie utworów poetyckich, szerzenie piękna żywego słowa, zachęcanie do prezentacji zdolności w trakcie występów scenicznych. Wszyscy uczestnicy podeszli do konkursu bardzo profesjonalnie, dzieci pięknie recytowały wybrane wiersze. Każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.

Jury miało naprawdę trudne zadanie przed sobą.

Ostatecznie wyniki konkursu były następujące:

I miejsce : Maria Dudziuk

II miejsce: Nadia Myć

III miejsce : Julia Niczyporuk

Wyróżnienia: Piotr Kowalczuk

Zwycięzcom gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

WARSZTATY KULINARNE „CIASTECZKA WIELKANOCNE”

W marcu 2024 roku nasze przedszkolaki odbyły warsztaty kulinarne zorganizowane przez pracowników GIK Rokitno. Najpierw przedszkolaki nauczyły się formować oraz wałkować placek z przygotowanego wcześniej ciasta. Następnie odciskać z foremek wesołe kurczaczki, zajączki i pisanki, które piekąc się, roznosiły  dookoła smakowity zapach. W kolejnym etapie dzieci przeszły do dekorowania ciasteczek. Każdy z wielkim zaangażowaniem ozdabiał swoje ciastka, lukrem, a także kolorowymi posypkami. Zwieńczeniem tych niezwykle interesujących zajęć była oczywiście degustacja wykonanych przez dzieci smakołyków.

Wielkie podziękowania dla pani dyrektor Joanny Sieraj oraz dla pań: Sylwii Łojewskiej i Magdaleny Jakoniuk za zaproszenie, przygotowanie oraz poprowadzenie wspaniałych warsztatów.

 

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Dzieci były ubrane w kolorowe spodnie, bluzeczki, sukienki. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Przedszkolaki radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie z wiankami i wiosennymi ozdobami oraz z instrumentami. W barwnym pochodzie z zielonym gaikiem wróciliśmy do przedszkola. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Dzieci w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

Jesteśmy pewni , że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

 

Wizyta Pana Myśliwego

08.03.2024 nasze przedszkole odwiedził Pan myśliwy Sebastian Santus z Koła Łowieckiego nr 127 „Łoś” w Białej Podlaskiej.  Celem tego spotkania było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, zapoznanie ze strojem myśliwego i jego rolą, jaką pełni w lesie, kształtowanie opiekuńczego stosunku do zwierząt,  odpowiedzialności za stan otaczającej ich przyrody; rozwijanie umiejętności społecznych dzieci.  Zaproszony gość pokazał poroża, zdjęcia zwierząt leśnych i w skrócie scharakteryzował ich warunki życia. Powiedział również, co jest przysmakiem np.: dzików, saren, bażantów, zajączków, przypomniał o zasadach właściwego  zachowania się w lesie. Na zakończenie spotkania zostały wręczone dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy za wizytę!

8. MARCA – DZIEŃ KOBIET

8. marca to wyjątkowy dzień w roku, w którym wszystkie kobiety obchodzą swoje święto, zarówno te duże, jak i te małe. 

W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom oraz swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków. Chłopcy własnoręcznie wykonali również przepiękne laurki oraz kwiaty dla ukochanych mam 😊

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech…

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

BAL KARNAWAŁOWY 2024 W PRZEDSZKOLU

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój całego przedszkola i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci 25 stycznia 2024r. podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 i 22 styczeń to wyjątkowe daty w kalendarzu – święto wszystkich Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, radości, wzruszeń i ciepła. Dziadkowie w życiu rodzinnym są dla swoich wnucząt źródłem wszelkich pozytywnych emocji. Z okazji Dnia Babci i Dziadka dzieci we wszystkich grupach przygotowały  dla nich własnoręcznie wykonane upominki i  laurki. Uczyły się wierszyków i piosenek, aby móc pięknie wyrecytować i zaśpiewać swoim dziadkom, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność za ich trud
 i oddanie.

Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy  dużo zdrowia, pomyślności, samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.


Przedstawiciel Koła Łowieckiego „Akteon” Pan Adam Silwoniuk przekazał zabawki Oddziałom Przedszkolnym. Bardzo dziękujemy za wspaniałe prezenty.


KONKURS NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ”

       W naszym przedszkolu oraz w klasach I-III odbył się konkurs świąteczny, polegający na wykonaniu Bożonarodzeniowej ozdoby. Dzieci oraz rodzice wykazali się ogromną pomysłowością.  Wszystkie prace konkursowe były przepiękne i komisji konkursowej było bardzo trudno wyłonić zwycięzców, lista laureatów została podzielona na dwie kategorie wiekowe;

Oddziały przedszkolne:

I miejsce: Klementyna Łojewska

II miejsce: Nadia Romaniuk

III miejsce: Borys Żuk

Wyróżnienia:

1.Hanna Tur

 1. Mikołaj Szymczuk

Klasy I-III:

I miejsce: Nikola Jakimiak

II miejsce: Jan Bochenek

III miejsce: Marcel Tur

Wyróżnienia:

 1. Szymon Mielnik
 2. Jagoda Majchrzak

 Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział w naszym konkursie.

Gratulujemy 🙂

Mikołajki w przedszkolu

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

 

6 grudnia wszystkie dzieci w naszym przedszkolu już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już z samego rana zapukał w przedszkolne okna i został gorąco przywitany.  Spotkanie było bardzo wyjątkowe i magiczne. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki oraz recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Nie zabrakło również pamiątkowej sesji zdjęciowej. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Na koniec spotkania nasz miły Gość został obdarowany słodką niespodzianką!

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

DZIEŃ MISIA

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Z tej okazji przedszkolaki z naszego przedszkola świętowali ten dzień w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rokitnie. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim „milutkim przyjacielem”. W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta. Ten wyjątkowy dzień był pełen uśmiechu i świetnej zabawy.

 

ANDRZEJKI

30 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło  ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, losowania kartek z nazwami zawodów itp.  Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem. Zabawa była udana, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

UROCZYSTE OTWARCIE NOWEGO BUDYNKU PRZEDSZKOLA W ROKITNIE

29.11.2023r. odbyło się otwarcie budynku przedszkolnego, który przeszedł w tym roku gruntowny remont. Zostały również dobudowane nowe pomieszczenia. Nasze przedszkolaki wraz z rodzicami zostali uroczyście przywitani przez Wójta naszej gminy Jacka Szewczuka oraz Panią Dyrektor Mirosławę Szpyruk. Dzieci zostały obdarowane upominkami i słodyczami. Odnowione przedszkole wzbudziło zachwyt wszystkich obecnych, a w szczególności naszych przedszkolaków.

Wycieczka do Białej Podlaskiej

17 listopada dzieci z grup przedszkolnych oraz uczniowie klasy 2a pojechali na wycieczkę do Białej Podlaskiej na spektakl teatralny „ Piękna i Bestia”. Dzieci przy ciszy i w ciemności śledziły z zapartym tchem losy bohaterów. Historia Pięknej Belli i księcia zamienionego w Bestię uświadomiły dzieciom, że nie liczy się wygląd zewnętrzny, tylko dobro i zrozumienie Aktorzy, prawdziwa scena, reflektory świateł, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę dzieci, wywołały na ich twarzach  prawdziwy zachwyt.

Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w sali zabaw. Celem naszego wyjazdu była integracja rówieśniczych grup, rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. z basenu z tysiącem kulek, tuneli, zjeżdżać na zjeżdżalni, budować obiekty z dużych klocków jak również zabawy z animatorem. Zadowolone, nieco zmęczone, pełne wrażeń dzieci wróciły do przedszkola. 

11 listopada – Narodowe  Święto Niepodległości

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy również dzieciom szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 9 listopada w naszej placówce, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji dzieci przyszły ubrane na galowo i uroczyście świętowali ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Dzieci wykonały na tę uroczystość kotyliony, flagi Polski. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych Polek i Polaków.

16.10.2023r.  DZIEŃ NASZEGO PATRONA JANA PAWŁA II

Jan Paweł II bardzo kochał dzieci, wychodził naprzeciw ich potrzebom, stawał w obronie oraz doceniał znaczenie dzieci i młodzieży w ewangelizacji. 16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski, który był wyrazem naszej wdzięczności i duchowej łączności ze św. Janem Pawłem II – Patronem naszej Szkoły. Hasłem przewodnim tego dnia były słowa „Na zawsze w naszych sercach „. Chcąc uczcić ten dzień, nasze przedszkolaki poznały krótką historię z życia Jana Pawła II, odśpiewały wspólnie z Paniami „Barkę”, odwiedziły szkolny kącik papieski oraz wykonały prace plastyczne.
( Zdjęcia w galerii)

Dzień Chłopaka

W naszym przedszkolu obchodziliśmy szczególne święto czyli Dzień Chłopaka.  Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy otrzymali drobne upominki. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. (Zdjęcia w galerii)


Rok szkolny 2022/2023

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na które czekają  młodsze i starsze dzieci. Dzień ten obfitował w wiele ciekawych zdarzeń, z mnóstwem atrakcji. Już od samego rana było bardzo wesoło.  Główną  atrakcją były dmuchańce, malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych ,  zabawy taneczne, konkursy, gry zespołowe, wata cukrowa, popcorn. Radość dzieci była ogromna. Mamy nadzieję, że Dzień Dziecka na długo pozostanie w pamięci. 

DZIEŃ STRAŻAKA

Grupy przedszkolne  z okazji  Dnia Strażaka wybrały się do   Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitnie. Panowie w ciekawy sposób przybliżyli przedszkolakom specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Strażacy zapoznali przedszkolaków z sytuacjami, w których należy wezwać straż pożarną, z zasadami prawidłowego zachowania się podczas pożaru. Dzieci z bliska mogły podziwiać wóz strażacki, wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci przymierzały hełm strażacki, trzymały wąż strażacki , wchodzili do wozu, gdzie mogli poczuć się jak prawdziwi strażacy choć przez chwilę. Wizyta utrwaliła wiedzę przedszkolaków w zakresie bezpieczeństwa, oraz zachęciła najmłodszych do służby w straży pożarnej.

To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.

Składamy serdeczne podziękowanie Strażakom za spędzony wspólnie  czas i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA .

Program ,,Czyste powietrze wokół nas”

W roku szkolnym 2022/2023 nasze przedszkole ponownie przystąpiło do  programu ,,Czyste powietrze wokół nas”, który jest jednym z istotnych  projektów Narodowego Programu Zdrowia w zakresie ochrony zdrowia oraz rozwoju dzieci przed narażeniem na dym tytoniowy. Przedsięwzięcie jest również koordynowane przez Państwowy Inspektorat Sanitarny.

Cele programu:

 • uczenie dzieci szacunku do otaczającego świata
 • zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego
 • wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymu papierosowego
 • zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów
 • zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażane na dym.

Formą realizacji programu był cykl 5 zajęć dydaktycznych skierowany do dzieci: „Wycieczka – poszukiwanie źródeł dymów”; „Co i dlaczego dymi?”; „Jak się czuję kiedy dymi papieros?”; „Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy?”; „Jak unikać dymu papierosowego?”.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Dnia 03.04.2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Przedszkolaki oraz ich panie przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu. Z tej okazji został też zorganizowany kiermasz, z którego zebrane pieniążki zostały przeznaczone na szczytne cele.

KONKURS RECYTATORSKI „WIOSNA, ACH TO TY! ”

29 marca w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Recytatorski „Wiosna, ach ty Ty” zorganizowany przez Panią Ewelinę Panasiuk, Emilię Walczewską i Magdę Ochnik. Celem konkursu była artystyczna aktywacja przedszkolaków, popularyzowanie poezji dziecięcej, upowszechnienie kultury języka wśród dzieci, rozwijanie zainteresowań poezją, rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci. Ocenie podlegał dobór repertuaru, zdolności recytatorskie, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy i ich rodzice podeszli do konkursu bardzo profesjonalnie, dzieci pięknie, recytowały wybrane wiersze, recytacji dopełniały cudowne stroje, rekwizyty, gesty sceniczne. Jury miało naprawdę trudne zadanie przed sobą.

Ostatecznie wyniki konkursu były następujące:

I miejsce : Anna Ciesielczuk

II miejsce: Anna Kiryluk

III miejsce : Borys Żuk

Wyróżnienia:

Jan Laszuk

Antoni Górski

Julia Daniluk

Zwycięzcom gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!

 

Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21 marca dzieci z naszego oddziały przedszkolne obchodziły Pierwszy dzień Wiosny. W tym dniu wszyscy bawili się doskonale! Dzieci były ubrane w kolorowe spodnie, bluzeczki, sukienki. Każde dziecko miało na głowie opaskę z wiosennymi kwiatami. Dzieci z wszystkich grup spotkały się w jednej z sal przedszkolnych ponieważ pogoda nie pozwalała na wyjście na zewnątrz. Przywoływały Wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami przygotowanymi specjalnie na ta okazję. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki, słuchały opowiadania o wiośnie, uczestniczyły w grach i zabawach Nie zabrało również kreatywnych zajęć plastycznych  w każdej z grup. Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w Galerii.

 

DZIEŃ KOBIET

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodkich  upominków  . Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy byli przemili, uczynni i sympatyczni:) Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

TŁUSTY CZWARTEK

„Powiedział Bartek, że dzisiaj tłusty czwartek, a Brtkowa uwierzyła dobrych pączków nasmażyła”- mówi staropolskie przysłowie.  W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy  16 lutego. Najważniejszym akcentem tego dnia  są pączki. Oczywiście nie odbyło się bez degustacji w naszym przedszkolu. Wszyscy zajadali się pysznymi pączusiami. W ciągu dnia poznaliśmy historię pączka i tradycje związane z tłustym czwartkiem. Natomiast w ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały apetyczne pączki na tekturowych talerzykach, które wyglądały jak prawdziwe.

WALENTYNKI

W dniu 14 lutego w naszym przedszkolu odbyły się Walentynki. Dzieci przyszły ubrane na czerwono aby podkreślić akcent tego święta. Zostały zapoznane ze zwyczajami walentynkowymi, historią i tradycjami obchodzenia dnia Św. Walentego. Rozmawialiśmy o miłości i uczuciach jej towarzyszących, o tym jak można okazywać miłość bliskim osobom, nie tylko od święta. Przedszkolaki  wykonały ozdobne  czerwone serduszka, które zabrały do domu aby obdarować nimi rodziców jako osoby , które najbardziej kochają.

 

BAL KARNAWAŁOWY

Bal karnawałowy dla  dzieci  to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez uczestników, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole w dniu 11.01.2023r. Tego dnia  już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, Elsę..  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego balu. Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział
w najróżniejszych konkursach.

„DZIECIAKI MLECZAKI”

 Dzieci z oddziału przedszkolnego przystąpiły do udziału w projekcie– „Dzieciaki mleczaki” organizowanego przez Polską Izbę Mleka. Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Organizatorzy, poprzez zabawę, chcą kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat i promować mleko jako napój nie tylko zdrowy, ale też bardzo smaczny.  Mleko i jego przetwory są bardzo ważne w diecie. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby dzieci rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły.

Podczas realizacji programu przedszkolaki zyskały wiedzę na temat, tego jak powstaje mleko i jego przetwory, jaką drogę musi przejść mleko aby w formie jogurtu czy sera mogło zagościć na talerzu. Zaproszona do sali  została Pani pielęgniarka , która przeprowadziła ciekawe zajęcia na temat zdrowego żywienia, zapoznała dzieci z  piramidą żywieniową oraz rolą jaką pełni mleko w diecie każdego człowieka. Przedszkolaki wykonały różne karty pracy w ramach realizacji projektu. Nie mogło zabraknąć degustacji nabiału w różnych postaciach. Na zakończenie zajęć w każdej grupie dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

Opiekunami realizacji projektu były: Ewelina Panasiuk, Emilia Walczewska i Joanna Zaciura.

ZBIÓRKA NA SCHRONISKO „AZYL”

W naszej szkole zorganizowania została akcja zbiórki karmy, akcesoriów dla zwierząt ze schroniska „Azyl” w Białej Podlaskiej. Celem akcji było przede wszystkim zebranie potrzebnych schronisku rzeczy (w tym karmy, smyczy, obroży) dla podopiecznych wyżej wymienionej organizacji. Zbiórka miała także uświadomić uczniom i przedszkolakom jak ważna jest bezinteresowna pomoc.
Przyniesione rzeczy zostały dostarczone potrzebującym. Szkoła otrzymała podziękowanie od schroniska, ale największą radość sprawiła nam możliwość pomocy potrzebującym zwierzątkom.
Wszystkim dobroczyńcom- uczniom oraz rodzicom, którzy przyczynili się do akcji , bardzo serdecznie dziękujemy!

JASEŁKA

22 grudnia 2022 w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu grup przedszkolnych. Dzieci w strojach Maryi, Świętego Józefa, pastuszków, królów, aniołów i  diabełków w przejmujący sposób opowiedziały historię Bożego Narodzenia . Celem  wystąpienia było wprowadzenie wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości z  Narodzenia Pana. Podczas występu przedszkolaki  zaprezentowały cały wachlarz swoich umiejętności: wokalnych, recytatorskich i tanecznych. Swoje role mówiły z wielkim przejęciem. Nie zabrakło również pięknych polskich kolęd, pastorałek  i tańca aniołów. Za swój występ otrzymali gromkie brawa od publiczności. Po przedstawieniu głos zabrała Pani dyrektor, która podziękowała dzieciom za występ, złożyła życzenia uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi. Po uroczystym przedstawieniu Jasełkowym odbyło się nagrodzenie laureatów konkursu  pt. „Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa” oraz ”Najpiękniejsza kartka świąteczną ”. Ilość prac konkursowych była zdumiewająca a wyłonienie zwycięzców nie należało do najprostszej czynności.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie w wykonane prace. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

 

Warsztaty kulinarne-pieczenie pierniczków

Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków… Z tej okazji grupy przedszkolne  udały się do Domu Kultury w Rokitnie na warsztaty kulinarne „Świąteczne pieczenie pierniczków” zorganizowane  przez Panią Sylwię Łojewską .Dzieci zapoznały się z tradycją wypieku pierników. Poznały tajniki powstawania piernikowego ciasta. Następnie samodzielnie formowały i wałkowały ciasto oraz  za pomocą wielokształtnych foremek wycinały pierniczki, które następnie zostały wypieczone. Po upieczeniu dzieci lukrowały i ozdabiały  pierniczki według własnej inwencji twórczej. Efekty były zaskakujące, masa słodkiej zabawy, pozytywna energia i zapach przypraw korzennych. Część pierniczków została ze smakiem zjedzona  a  reszta została zabrana przez do domu. To były wspaniałe chwile sprawiające wiele radości naszym przedszkolakom . Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii za zorganizowanie ciekawych zajęć. Mamy nadzieje ,że jeszcze się zobaczymy na kolejnych warsztatach!

 

MIKOŁAJKI

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. We wszystkich grupach  spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki ubrały się na czerwono, a ich głowy zdobiły mikołajkowe czapki. Śpiewały Mikołajowi piosenki oraz recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi  prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dzień  Pluszowego Misia przedszkolaki świętowały w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rokitnie. Radosne i uśmiechnięte przyszły do biblioteki wraz ze swoimi ukochanymi przytulankami, o których bardzo ciekawie opowiadały. Spotkanie było okazją do przypomnienia sobie o „misiowych” bohaterach bajkowych i filmowych. Nie zabrakło głośnego czytania ciekawych książek z „Misiowej biblioteki”. Wielką radość sprawiły dzieciom zabawy, puzzle i rozwiązywanie zagadek. Na koniec spotkania był słodki poczęstunek.

ANDRZEJKI

W naszym przedszkolu co roku podtrzymujemy tradycje związane z „Andrzejkami”. Temu wydarzeniu towarzyszyły konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym.
Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

WIZYTA W LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Program „Laboratoria Przyszłości” to największa od lat szansa na wprowadzenie do szkoły innowacyjnych procesów dydaktycznych. Nasza Szkoła postanowiła wykorzystać to wsparcie jak najlepiej, by stworzyć uczniom idealne warunki do rozwoju. Wirtualna rzeczywistość i druk 3D pozwolą naszym uczniom, a także przedszkolakom, zobaczyć i dotknąć tego, co do tej pory pozostawało w sferze wyobrażeń.

Nasze BIEDRONKI miały okazję zobaczyć niesamowity kosmos i piękne zakątki na Ziemi, mając wrażenie, że są w świecie rzeczywistym. Na pamiątkę otrzymaliśmy przedmiot wykonany w drukarce 3D! Te wyjątkowe zajęcia dostarczyły dzieciom niesamowitych wrażeń. Serdecznie dziękujemy Pani Kasi Orzechowskiej za zaproszenie do naszego „Laboratorium Przyszłości”.

WYJAZD NA SPEKTAKL TEATRALNY „KRÓLIK EDWARD” W BIAŁEJ PODLASKIEJ

7 listopada nasze przedszkolaki udały się do Białej Podlaskiej na spektakl teatralny pt. „Królik Edward”, mówiący o tworzeniu się więzi, narodzinach przyjaźni, miłości i dojrzewaniu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się niezwykłym losom tytułowego bohatera. W tej pouczającej historii nie zabrakło momentów wzruszenia, jak i  śmiechu do rozpuku.

Większość naszych podopiecznych pierwszy raz w życiu miało okazję zobaczyć na żywo grę prawdziwych aktorów na scenie, co dostarczyło jeszcze więcej emocji. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków.

11 LISTOPADA – NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada bieżącego roku w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji została odprawiona msza święta w kościele parafialnym w Rokitnie, a następnie cała szkolna społeczność zebrała się na hali sportowej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Na początku został wspólnie odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego”, następnie wszyscy uczestnicy obchodów z powagą i w dużym skupieniu oglądali program artystyczny przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej. W tym szczególnym dniu nasze przedszkolaki przyszły do szkoły ubrane na galowo i udały się na akademię z biało – czerwonymi flagami oraz kotylionami oraz wykonały piękne patriotyczne prace plastyczne.

Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszej szkoły oraz przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była dla nich pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.


Dzień Marchewki

Dnia 27. 10.2022 r  nasze przedszkolaki świętowały  Dzień Marchewki .To święto pomarańczowego warzywa, miało  zachęcić  dzieci  do chrupania marchewki  i częstszego spożywania go w najróżniejszych postaciach. Dzień Marchewki był też okazją do znakomitej zabawy przedszkolaków. Dzieci ubrały się na pomarańczowo, rozwiązywały zagadki, brały udział w różnych konkurencjach , uczestniczyły w zajęciach mających na celu poznanie walorów zdrowotnych tego warzywa. Po wysłuchanej pogadance na temat  zdrowego odżywiania się nasze przedszkolaki przystąpiły do degustacji ciasta marchewkowego. Na koniec wykonały pracę plastyczną, w których główną rolę „grała marchewka”.

Wydarzenia przedszkola WRZESIEŃ – PAŹDZIERNIK 2022


Rok szkolny 2021/2022

 

Dyplom

Dyplom za udział dla grupy przedszkolnej „Żabki”.pdf

Dyplom dla wychowawcy Marty Biskupskiej. pdf

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu „Bezpiecznie na wsi mamy- bo ryzyko upadków znamy”. W konkursie organizowanym przez KRUS Biała Podlaska wzięło udział prawie 140 dzieci z przedszkola i uczniów z klas 1-3 z całego powiatu. Jeden z naszych przedszkolaków Wojciech Stasiuk zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy, życzymy dalszych sukcesów. Jan Bochenek oprócz dyplomu za udział dostał nagrodę pocieszenia – puzzle edukacyjne.

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci, te małe i te duże. To dzień pełen niespodzianek, uśmiechów, zabawy, radości oraz wielu niezapomnianych wrażeń! W Naszej Szkole tego dnia również nie zabrakło niezapomnianych atrakcji. Były dmuchańce, malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, kolorowe balony, wata cukrowa, popcorn. Po obiedzie na wszystkie dzieci czekała słodka niespodzianka. To był wspaniały dzień, który dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Dzień Matki

3-4-latki

https://drive.google.com/file/d/1aVY6gHiMx3nF663go-IBpGrswD6RV5bq/view?usp=drivesdk

5-latki

https://drive.google.com/file/d/1aOHGSDIbnUeJ-bRg9MvB7gBDbWrT-rwA/view?usp=drivesdk

6-latki

https://drive.google.com/file/d/1aKyKj946-bGcwESQW6Mhso_MDvdB74UT/view?usp=drivesdk

W dniu 26 maja nasze przedszkolaki przygotowały, niespodziankę swoim kochanym mamą. Nagrały krótką część artystyczną, każda z grup zaprezentowała swój program wokalno- recytatorski. Dzieciaki bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować mamom za miłość, cierpliwość i troskę. Dopełnieniem występów artystycznych, przedszkolaki wręczyły w domu, swoim mamom wykonane własnoręcznie laurki.

Dodatkowo grupa 6-latków w tym dni gościa w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rokitnie, gdzie atrakcje przygotowane dla dzieci były związane z Dniem Mamy. Przedszkolaki wykonały tam drobny upominek ze słodką niespodzianką w środku.

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEKI

Od 10. do 12. maja dzieci z naszego przedszkola odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Rokitnie, aby uczcić Dzień Bibliotekarza i Biblioteki. Przedszkolaki z wielką radością gościły w magicznym dla nich miejscu. Podczas wizyty wielkim zainteresowaniem słuchały bajki „Czerwony Kapturek”, przedstawionej w „Miniteatrzyku”, przeglądały książki znajdujące się na półkach, grały w gry, układały puzzle. Na koniec każde dziecko wykonało piękną laurkę dla Pani Ani – naszej bibliotekarki.

 

Sukcesy przedszkolaków

Przedszkolaki bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem biorą, udział w różnego rodzaju konkursach.

W konkursie organizowanym przez naszą szkołę na „Najpiękniejszy strój ekologiczny” zdobyły aż 5 wyróżnień:

– Korneliusz Waszczuk 6-latki

– Igor Laszuk 6-latki

– Antoni Demczuk 6-latki

– Stanisław Łukaszuk 5-latki

– Krystian Daniluk 5-latki

W sumie wzięło udział 15 przedszkolaków, serdecznie gratulujemy zdobytych wyróżnień.

 

Natomiast w konkursie organizowanym przez Lubelskie Parki Krajobrazowe  „Kwitnąca Wiosną Pisanka Wielkanocna”:

 • Jan Bochenek zdobył 1 miejsce
 • Alicja Jakoniuk 2 miejsce
 • Martyna Daniluk wyróżnienie.

Z wszystkich szkół było nadesłanych 56 prac w pierwszej kategorii klas 0-III i z naszego przedszkola 2 pierwsze miejsca. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i przepiękne nagrody. W sumie z naszego przedszkola wysłano 9 prac.

 

Dużym zainteresowaniem cieszył się „Konkurs na szybkie czytanie sześciolatków” organizator Magda Ochnik biblioteka szkolna i Pani Marta Biskupska , wzięło w nim udział 7 dzieci. Konkurs składał się z 3 etapów: ilość słów przeczytanych w 2 minuty, ułożenie historyjki obrazkowej, przeczytaj tekst i odpowiedz na pytania.

1 miejsce 93 punkty zdobył Jan Bochenek

2 miejsce 80 punktów Wojciech Stasiuk

3 miejsce 53 punkty Eliza Daniluk

By też dwa wyróżnienia: Antonina Łukaszuk i Liliana Siliwoniuk.

Sześciolatki otrzymały przepiękne książki i pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursach gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

DZIEŃ PIZZY

W dniach 29 – 31 marca we wszystkich grupach przedszkolnych obchodzony był „Dzień Pizzy”. Z tej okazji  nasze przedszkolaki udały się do miejscowego Domu Kultury w Rokitnie, który zamienił się
w prawdziwą, włoską pizzerię!  Dzięki zorganizowanym przez Panią Dyr. Alicję Jawoszek oraz Panią Sylwię Łojewską warsztatom kulinarnym dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Przedszkolaki bawiąc się w kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę sprawiły dzieciom już same przygotowania: smarowanie ciasta sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Przygotowane pizze trafiły do piekarnika.  Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, domowej pizzy. To był niezwykle smakowity oraz pełen wrażeń dzień!

Z serca dziękujemy Pani Sylwii oraz Pani Alicji za ugoszczenie nas oraz przygotowanie tak niesamowitych warsztatów.

Święta wielkanocne

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci z grup przedszkolnych poznały tradycje wielkanocnego stołu, dowiedziały się w jaki sposób można zrobić piękne pisanki i kraszanki, z jakich potraw składa się wielkanocne śniadanie i wiele innych ciekawych rzeczy. Podsumowaniem przygotowań do świąt były stroiki wielkanocne, wykonane przez przedszkolaków do domu.

Pierwszy Dzień Wiosny

W poniedziałek 21 marca nasze przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.

W poniedziałek wszystkie grupy naszego przedszkola wyszły na wspólny spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały
w wiosennym korowodzie, na czele którego widniała Pani Wiosna. Barwnym i głośnym pochodem z kwiatami i gałązkami „bazi” oraz instrumentami śpiewaliśmy piosenki
i recytowaliśmy wiersze o wiośnie. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Każda grupa wykonała także piękne prace plastyczne. Dzieci
w tym dniu poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny.

Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

POMOC UKRAINIE – podziękowanie

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie kobietki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

Chłopcy złożyli życzenia, tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat”, i wręczyli piękne niespodzianki. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia.

Dzień Dinozaura w przedszkolu

Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. Najmłodsi rozpoznawali nazwy przyniesionych z domu dinozaurów i radzili sobie z tym świetnie z dumą chwaląc się swoją wiedzą.

W naszej sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp. Następnie dzieci klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Przedszkolaki brały udział w różnych konkurencjach np. musiały wytropić dinozaura krocząc po właściwych śladach, odgadywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowo – naśladowczych.

Dzieci obejrzały również prezentację multimedialną ściśle związaną z tematyką zajęć. Wiele radości wywołały wśród dzieci prace plastyczno – techniczne. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń.

 

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Na początku lutego 2022 r. we wszystkich grupach naszego przedszkola odbył się bal karnawałowy. W tych dniach (02. oraz 08.lutego) w salach przedszkolnych pojawiły się kolorowe postacie bajkowe oraz superbohaterowie i stróże prawa.

Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach i pląsach.
W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Nie mogło też zabraknąć wyboru króla i królowej balu oraz słodkich przysmaków!

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości wszystkim uczestnikom, co było głównym celem balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie przepięknych kostiumów.

 

„Zdrowo jem, więcej wiem” – etap JESIENNY

Przedszkolaki z oddziału 6-latki przystąpiły do kolejnej edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska, a którego patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda. Misją projektu jest przywrócenie dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha. Ma on charakter międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Uczy nie tylko pracy w grupie, ale przede wszystkim zmienia nawyki żywieniowe, edukuje, skłania do zmiany stylu życia. Jest realizowany dzięki ścisłej współpracy nauczycieli, dzieci i rodziców.

Głównym celem projektu jest zatem wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Staramy się również kształcić rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Działania obejmowały realizację 6 zadań:

 • Zadanie 1. Co należy jeść, aby być zdrowym?
 • Zadanie 2. Plakat do hasła „Dbam o zdrowie”.
 • Zadanie 3. W białej krainie- ostrożnie z cukrem i solą.
 • Zadanie 4. Najlepszy rysunek zdrowych słodyczy.
 • Zadanie 5. Forum zdrowia dla rodziców: Jak skutecznie zmieniać złe nawyki żywieniowe?
 • Zadanie 6. Dzielimy się wiedzą: Zasady zdrowego żywienia.

Opiekunami realizacji projektu były: Pani Marta Biskupska, Pani Anna Jarocka i Pani Magdalena Foryt.

 

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY

 „TWOJE DANE- TWOJA SPRAWA”

W bieżącym roku szkolnym (2021/22) nasza szkoła wzięła udział w XII edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „TWOJE DANE- TWOJA SPRAWA”. W związku z tym 28.01.2022r. (piątek) oddziały przedszkolne włączyły się do obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych, w ramach których zostały przeprowadzone krótkie zajęcia edukacyjne dostosowane do wieku dzieci. Przedszkolaki wzięły aktywny udział w dyskusji na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z urządzeń multimedialnych oraz Internetu i szkodliwym ich wpływie na zdrowie dzieci jak i osób dorosłych. Obejrzały również bajki oraz krótkie filmy edukacyjne o tej tematyce, a także otrzymały ulotki informacyjne do przekazania rodzicom.

21-22.01.2022r. – DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniach 21. i 22. stycznia obchodzimy święto babci i dziadka. Nasze przedszkolaki również nie zapomniały o swoich ukochanych dziadkach. Dzieci wiedzą, jak wielkim są dla nich skarbem. Świat się zmienia, ale nie zmienia się jedno – ich miłość do wnuków, za którą dzieci serdecznie chciały podziękować. Wnuczęta uczciły to święto składając w domach dziadkom życzenia, recytując wiersze, śpiewając piosenki oraz wręczając przygotowane w przedszkolu laurki. Dzieci pamiętały, by podziękować za opiekę, cierpliwość i czas, jaki poświęcają im ukochani dziadkowie.

Dzień lizaka

Na patyku mam słoneczko,

które różne wzory ma,

waży ono parę deczko,

ale uśmiech dziecku da!

W wtorek 11 stycznia dzieci z grupy Muchomorki, Biedronki oraz Żabki odchodziły bardzo słodkie święto…. Dzieci poznały historię lizaka „Od buraka do lizaka” –  obejrzały film. Następnie dowiedziały się jakie mogą być skutki nadmiernego spożywania słodyczy. Rozwiązywały różne zadania matematyczne związane z lizakami. Na koniec wykonały pracę plastyczną i zjadły lizaki

NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA CHOINKOWA 2021

Miło nam poinformować, że Maciej Olszewski z zerówki został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Świątecznego „NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA CHOINKOWA 2021”.  W sumie nadesłano 925 bombek z 105 placówek oświatowych. Nagroda została odebrana i wręczona laureatowi. Jest to kolejny niebywały sukces przedszkolaków oraz dowód, że warto brać udział w pozaszkolnych konkursach. Dziękujemy mamie Macieja za pomoc, w motywowaniu syna do wzięcia udziału w tym konkursie. Serdecznie gratulujemy zwycięscy.

A oto zwycięska praca😊

OGÓLNOPOLSKA WYMIANA KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

Tego roku nasze Biedronki (5-latki) włączyły się do ogólnopolskiej akcji Wymiany Kartek Świątecznych. Przedszkolaki wspólnie z panią Emilią przygotowały piękne kartki świąteczne, które zostały wysłane do 16 przedszkoli w całej Polsce. Ku naszej radości wszyscy (a nawet więcej.. 🙂  odpowiedzieli nam tym samym.

Akcja przerosła nasze oczekiwania. Dzieci były bardzo podekscytowane oglądając kolejne nadchodzące kartki oraz słuchając przepięknych życzeń świątecznych i pozdrowień od przedszkolaków z całej Polski! Przy okazji dowiedziały się również, że w jednym z regionów Polski Mikołaja nazywają Gwiazdorem.

Mamy nadzieję kontynuować tę wspaniałą inicjatywę w kolejnych latach.

  

 

JASEŁKA

W tym roku 17.12.2021r. 21.12.2021r. 5-6-latki postanowiły zrobić miłą niespodziankę świąteczną  i wszystkich wprowadzić  w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowały pod okiem swoich pań uroczyste Jasełka, do których bardzo  pilnie się przygotowywały. Przedstawienia były wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie
 i wokalne. Na zakończenie gr. 5-latków wykonała niezwykle wzruszający taniec z lampionami.                       

Po przedstawieniu wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia. Pani Dyrektor Mirosława Szpyruk oraz Pani Wicedyrektor Dorota Hura,  życzyły wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz pomyślności w Nowym Roku.

Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę. Szczególne podziękowania kierujemy, również w stronę rodziców za pomoc w zorganizowaniu strojów dla dzieci.

Mikołajki w przedszkolu

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie

i każde dziecko prezent dostanie.

A kiedy rozda już prezenty,

wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i mówiły wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

ZBIÓRKA CHARYTATYWNA NA SCHRONISKO AZYL

W naszej szkole, jak co roku zorganizowana została zbiórka  dla podopiecznych pobliskiego Schroniska AZYL w Białej Podlaskiej. Celem tego przedsięwzięcia jest poprawa standardu pobytu zwierząt
w schronisku, kształtowanie u dzieci postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie ich do aktywnego udziału w akcjach charytatywnych. Organizatorami i koordynatorami akcji były panie z Oddziałów Przedszkolnych. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków oraz uczniów całej szkoły odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w szczytnej akcji. Ilość zebranych darów świadczy o tym, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszej szkoły. Dlatego DZIĘKUJEMY SERDECZNIE wszystkim dzieciom oraz rodzicom, którzy wzięli istotny udział w akcji, wspierając swoje pociechy. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk!

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Z końcem listopada, jak co roku, przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rokitnie.
Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym pluszowym przyjacielem. Przybyły głównie misie, ale pojawiło się też kilka innych pluszaków. Każdy był piękny i wyjątkowy.
Uroczysty dzień rozpoczął się od wycieczki do biblioteki i przedstawienia każdego z przyniesionych pluszaków. Przedszkolaki zostały zaproszone przez Panią Anię do wspólnej zabawy z misiami. Poznały historię święta oraz poszerzyły swoją wiedzę o niedźwiedziach. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, wspólne śpiewanie piosenek, tańce, degustację misiowych słodkości, czytanie bajek o misiach, kolorowanki z misiami itd. Dzień ten pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Pamiętajmy, że miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Dziękujemy serdecznie Pani Ani za zaproszenie i bardzo udaną wspólną zabawę.

Wizyta Pani Policjantki i Pana Policjanta w przedszkolu.

29.11 2021 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z sierż. sztabowym Anetą Filc i star. aspirantem Wojciechem Wiszniewskim z Komisariatu w Janowie Podlaskim. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w domu i w czasie jazdy samochodem. Pani policjant, w formie praktycznej, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Natomiast Pan Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. To była niezwykła lekcja o bezpieczeństwie, która naszym przedszkolakom długo pozostanie w pamięci.

LISTOPAD

WOJEWÓDZKI KONKURS ŚWIĄTECZNY „NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA CHOINKOWA” IV EDYCJA

Pod koniec listopada nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE ŚWIĄTECZNYM „NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA CHOINKOWA”. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. Konkurs jest objęty Honorowym Patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Jego koordynatorami są p. Iwona Jagła-Izdebska, p. Bożena Szypuła i p. Joanna Frydrych-Staszczak. Celami konkursu były:

 • promowanie aktywności twórczej dzieci,
 • rozwijanie ich kreatywności i umiejętności plastycznych,
 • pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

Wysłanych zostało 12 przepięknie wykonanych bombek (na zdjęciu widnieje niestety 11, ponieważ
12. została w ostatniej chwili dostarczona i dołączona do wysyłki 🙂 Dziękujemy maluchom za zaangażowanie oraz trzymamy kciuki za wygraną! Mamy nadzieję, że powtórzy się zeszłoroczny sukces, w którym 4-letnia Nadia Panasiuk otrzymała wyróżnienie wśród około 360 prac!! Był to dla nas niebywały sukces oraz dowód, że warto brać udział w pozaszkolnych konkursach!

Hokus pokus, czary mary…

Wypowiadając to zaklęcie przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych wyrażały pragnienie, aby andrzejkowe wróżby się spełniały. Przedszkolna impreza odbyła się 25 listopada pod kierunkiem wychowawczyń. Zorganizowane tradycyjne wróżby wywołały tajemniczą atmosferę magii. Przyniosły przedszkolakom wiele radości oraz były okazją do wspólnej zabawy. Dzieci dowiedziały się także, jaki zawód będą wykonywały w przyszłości. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały przedszkolakom zabawy przy muzyce, pląsy i ciekawe konkursy. Zorganizowano również słodki poczęstunek, który przygotowały dzieci z pomocą swoich mam. Czy wróżby się spełnią? Czas pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy.

10.11.2021r.

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Pielęgnując tradycje oraz patriotyzm w naszym przedszkolu 10. listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia uroczystość ta miała charakter niecodzienny, gdyż każda z grup obchodziła
ją osobno. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały pieśni patriotyczne. Oczywiście nie zabrakło „Mazurka Dąbrowskiego”. Ponadto dzieci z każdej grupy wykonały ciekawe prace plastyczne upamiętniające ten dzień. Występy przedszkolaków zostały nagrane oraz udostępnione na pamiątkę rodzicom.

 
 

Światowy Dzień Chleba

Przedszkolaki świętowały „Światowy Dzień Chleba” i z tej okazji wybrały się do miejscowej piekarni „Bama”. Dzieci dowiedziały się o etapach powstawania chleba. Na początku piekarz wyrabia ciasto z mąki soli, wody i drożdży. Chleb wypieka w gorącym piecu. Następnie świeże pieczywo rozwozi się do sklepów.  Na koniec wycieczki dzieci skosztowały świeżych i przepysznych  bułeczek. Podczas zajęcia edukacyjnego dzieci dowiedziały się, słuchając historyjki obrazkowej pt. „Od ziarenka do bochenka”, w jaki sposób powstaje chleb, uświadomiły sobie, że chleb jest wynikiem ciężkiej pracy wielu ludzi. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania przy ilustracjach. Wiedzą już, że rolnik sieje i zbiera ziarna z pola, potem zawozi je do młyna. Następnie młynarz miele zboże na mąkę. Ponadto uczestniczyły we wspólnej zabawie przy piosence pt.: ,,Mało nas do pieczenia chleba”. Na koniec wykonały pracę plastyczną związaną z tematyką dnia. Serdecznie dziękujemy właścicielom piekarni za oprowadzenie i zapoznanie z etapami pieczenia chleba.

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY (15.10.2021r.)

16 październik to bardzo ważna data w kalendarium naszej szkoły. Każdego roku obchodzimy święto naszego Patrona Jana Pawła II. Przedszkolaki przygotowując się do tego dnia 15 października, poznały fakty i ciekawostki z życia Karola Wojtyły oraz odwiedziły w szkole wystawę poświęconą  postaci Patrona, wykonały flagi i kotyliony w barwach żółto- białych. Wysłuchały ulubionej pieśni Jana Pawła II „Barki”. Na koniec skosztowały pysznych kremówek, za którymi nasz Patron wprost przepadał.

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU – 30.09.2021r.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczyły chłopcom upominki oraz złożyły NAJLEPSZE ŻYCZENIA!

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA  – 20.09.2021r.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to znakomita okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków.
W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto w poniedziałek – 20 września. W tym dniu było bardzo wesoło. W każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Kolorowe balony, zabawy z chustą animacyjną, słodka uczta… to zaledwie początek atrakcji. Każda grupa wykonała własną FOTOBUDKĘ. Nasze przedszkolaki mogły wcielić się w księżniczkę, zwierzątko czy w super stworka i pozować do zdjęcia! Świetną zabawę zwieńczyły balonowe upominki, dyplomy oraz malowanie twarzy. To był niezapomniany dzień!!!

 


Rok szkolny 2019/2020

Kalendarz imprez i wydarzeń przedszkolnych
na rok szkolny 2019/2020
II semestr

LUTY 

 1. Występ w szkole 19 lutego „Życie drzew”.
 2. Dzień Pączka 20 lutego.
 3. W karnawale czas na bale- zapusty w przedszkolu 25 lutego.

MARZEC

 1. Budzimy wiosnę- 21 marca.
 2. Konkurs przedszkolny recytatorski „Wiosna, wiosna…….”

KWIECIEŃ

 1. Zajączek Wielkanocny.
 2. Teatrzyk „Królowa Śniegu”- 15 kwietna.
 3. Światowy Dzień Książki 23 kwietnia.
 4. Środowisko ponad wszystko- Dzień Ziemi 24 kwietnia.
 5. Jestem sobie ogrodniczka, mam nasionek pół koszyczka- wycieczka do gospodarstwa ogrodniczego 3-4-5-latki.
 6. Wycieczka do Janowa Podlaskiego (Park Krajobrazowy, Stadnina Koni).

MAJ

 1. Dzień Żabki- zielony dzień w przedszkolu 16 maja.
 2. Wycieczka do ZOO, Lotnisko Okęcie Warszawa 21 maja.
 3. „Piękny uśmiech mamy bo o ząbki zawsze dbamy”- warsztaty 25 maja.

CZERWIEC

1.Dzień Dziecka.

2.Wycieczka do Roskoszy – Wioska Ginących Zawodów.

3.Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020.

Kontynuacja Programu „ Czyste Powietrze Wokół Nas”- 5-6-latki.

Program „ Kubusiowi Przyjaciele Natury”- 3-4-5-latki.


 

22.04.2021r.- DZIEŃ ZIEMI

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W tym dniu szczególnie zastanawiały się jak chronić Ziemię, która jest naszym wspólnym domem oraz jak pomóc naszej planecie, aby stała się czysta, zdrowa i piękna. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: ,,Los Ziemi w naszych rękach”. Towarzyszył nam kolory zielony i brązowy oraz piosenki, wiersze, tańce i pląsy. Dzieci oglądały również film edukacyjny o ekologii, wykonały piękne prace plastyczne oraz plakat.

30.04.2021r. – ŚWIĘTA MAJOWE

To wyjątkowy czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. W piątek 30. kwietnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta – w postawie na baczność zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski. Dzieci dowiedziały się, że symbole narodowe – jak Flaga biało-czerwona, godło Polski z Białym orłem w koronie na czerwonej tarczy, to symbole podkreślające charakter, niezależność i dumę wszystkich Polaków. Każda grupa przedszkolna wykonała prace plastyczne o tematyce patriotycznej.

04.05.2021r.- DZIEŃ STRAŻAKA

 1. maja jest wyjątkowe, bo bliskie pasjom małych chłopców, święto – Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji jedna z pań, która należy do OSP naszej gminy przebrała się w mundur bojowy oraz w ciekawy sposób przybliżyła przedszkolakom specyfikę pracy strażaka, jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów. Straż udziela również pomocy podczas wypadków samochodowych oraz asystuje podczas różnych akcji. Dzieci poznały sytuacje, w których należy wezwać straż pożarną, zasady prawidłowego zachowania się podczas pożaru oraz przypomniały sobie numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dowiedziały się także, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, udzielają pomocy w katastrofach oraz klęskach żywiołowych, często narażając własne życie, by ratować innych.

Największą atrakcją dnia była ręczna syrena strażacka. Każde dziecko miało okazję osobiście przekonać się jak działa. W przedszkolu było naprawdę głośno! 😊

 

01.06.2021r. – DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku, na który czeka każdy przedszkolak. Szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe. Dlatego panie z przedszkola postarały się, aby ten wyjątkowy dzień był pełen atrakcji. Pierwszą z nich było „Małe kino”. Maluszki oglądały bajki wyświetlane na dużym ekranie przy popcornie i soczku. Następnie poszły na plac zabaw oraz na boisko szkolne, gdzie mogły bawić dowoli, grać w piłkę, rysować kolorową kredą oraz uczestniczyć w zawodach i zabawach prowadzonych przez panie. Uwieńczeniem wspaniałego dnia były kolorowe świece dymne oraz lody i pamiątkowe dyplomy.

15.06.2021r. – DZIEŃ RODZINY

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. Specjalnie dla nich zorganizowaliśmy część artystyczną pod hasłem „Kochamy Was z całego serca”. Niestety z powodu pandemii nie mogliśmy zaprosić ukochanych rodziców do przedszkola. Dlatego, chcąc wyrazić swe uczucia oraz wdzięczność za ich miłość i troskę przedszkolaki we wszystkich grupach przygotowały przedstawienie, które zostało nagrane i udostępnione rodzicom ONLINE. Odświętnie ubrane dzieci, w uroczystych nastrojach mówiły wiersze, śpiewały oraz tańczyły najpiękniej jak potrafią! To był wzruszający moment nie tylko dla rodziców, ale również dla Pań.. 😊

 

Działaj z imPETem!

       Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokitnie w roku szkolnym 2020/2021 przystąpiła do realizacji programu Działaj z imPETem! Koordynatorem tego projektu jest pani Anna Tur. Dzięki temu działaniu uczniowie naszej  szkoły mogą zdobyć wartościową wiedzę na temat segregacji butelek PET oraz pozostałych odpadów. Uczniowie co miesiąc zapoznają się z nowymi zadaniami jakie mogą wykonywać w formie zabawy. W pierwszych dwóch miesiącach działania realizowane były podczas nauki stacjonarnej. W obecnej sytuacji epidemicznej, w której nauka odbywa się zdalnie przekazywanie zadań uczniom następuje drogą internetową przekazywaną przez nauczycieli – wychowawców.
      W naszej szkole podjęte zostały następujące działania:
– we wrześniu rozwieszone zostały na terenie placówki plakaty dotyczące programu oraz zapoznano uczniów z tematem: „Zostajemy przyjaciółmi Śmieciarki Mieci”. Celem ogólnym było poznanie/utrwalenie podstawowych zasad postępowania z butelkami PET;
– w październiku koordynator projektu rozmieścił na korytarzach szkolnych i w świetlicy żółte pojemniki na puste plastikowe butelki po napojach, a obok pojemniki na nakrętki. Zadanie uczniów polegało na  tym, aby po wypiciu napoju  butelkę zgnieść  dokładnie w celu zajęcia mniejszej przestrzeń w pojemniku i wrzuceniu nakrętki w wyznaczone miejsce. Zebrane nakrętki są przekazywane dla dziecka, które jest niepełnosprawne.
 – w następnych miesiącach realizacja programu odbywała się podczas nauki zdalnej (wychowawcy klas informowali uczniów o zadaniach). Najbardziej zaangażowani byli uczniowie klasy 1 a  z wychowawcą Panią Jolantą Kłonicą oraz uczniowie  klasy 2 b z wychowawcą Panią Aliną Żuk. Wykonali oni między innymi, np. w grudniu ozdoby choinkowe, w styczniu wypisali przyrzeczenia noworoczne dotyczące segregacji odpadów.


Spotkanie opłatkowe

    Dnia 20 grudnia 2019r. w klasie 1a odbyło się spotkanie opłatkowe. Było ono okazją do przypomnienia zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Dzieci złożyły sobie nawzajem życzenia, podzieliły się opłatkiem i potrawami wigilijnymi. Chętnie śpiewały kolędy.

    Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Sala zabaw

     W przeddzień mikołajek uczniowie kl.1a i 1b wraz z wychowawczyniami i rodzicami pojechali do „Przystani zabaw” w Woskrzenicach. Dzieci wspinały się, bawiły się w piłeczkach, zjeżdżały po ślizgawkach i na tyrolce. Próbowały swoich sił na ściance wspinaczkowej. Był to miły i przyjemny czas aktywności, w czasie którego dzieci wykazały się koleżeństwem, pomocą i empatią.   Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w oddziałach przedszkolnych.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Witaminki dla całej rodzinki” został rozstrzygnięty. Do organizatorów wpłynęły 23 ciekawe prace. Celem konkursu było zachęcanie do prawidłowego odżywiania się i dbania o zdrowie całej rodziny. Po naradzie jury wybrało 9 najciekawszych prac. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom nagrody i dyplomy. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Oto lista zwycięzców:

3-4 LATKI:

 1. Jan Bochenek
 2. Eliza Daniluk
 3. Julian Żuk

5-LATKI:

 1. Lena Okseniuk
 2. Jagoda Majchrzak
 3. Nikola Jakimiak

6-LATKI:

 1. Zuzanna Bochenek
 2. Mikołaj Kiryluk
 3. Izabela Walczewska

Wycieczka do Białej Podlaskiej

        Dnia 19.11.2019 r. uczniowie kl. Ia, Ib, IIIb pod opieką wychowawczyń: p. Bogusławy Staniszewskiej, p. Aliny Żuk i p. Danuty Chwedoruk pojechali na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Najpierw udali się do Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, gdzie mogli z bliska poznać pracę strażaków. Zobaczyli nowoczesny sprzęt, jakim posługują się strażacy a także przypomnieli i utrwalili zasady udzielania pierwszej pomocy. Następnie obejrzeli spektakl teatralny pt. „Piotruś Pan”, który dzięki pięknej scenografii, choreografii i muzyce dostarczył dzieciom wiele radości. Wycieczka bardzo podobała się uczniom.

 

Ślubowanie klas pierwszych

       16 października 2019 roku oficjalnie zostało przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły dwadzieścioro dziewięcioro pierwszoklasistów. Oficjalnie, chociaż już od 2 września tworzą wraz z nami szkolną rodzinę. Tradycja jednak to rzecz święta i należy ją kultywować. Uroczystość rozpoczęła się występami uczniów z klasy Ia i Ib. Dzieci pięknie śpiewały i recytowały wiersze. W rodzinie jak wiadomo każdy ma swoje prawa, ale i obowiązki, które należy solidnie wypełniać. Wyjaśniała to pierwszakom pani dyrektor. Aby zostać uczniem naszej szkoły, trzeba się trochę postarać, dlatego należało sprawdzić, czy na pewno uczniowie klas I godni są tego zaszczytu. Po przeprowadzeniu egzaminu stwierdzono, że uczniowie mogą przystąpić do ślubowania. W obecności starszych kolegów i koleżanek, nauczycieli i rodziców dzieci na sztandar szkoły ślubowały: być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się pilnie i systematycznie, okazywać szacunek rodzicom, nauczycielom i osobom starszym, starać się być dobrymi kolegami i koleżankami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

      Po ślubowaniu Pani Dyrektor ołówkiem dokonała pasowania na ucznia. Każdy też otrzymał dyplom i upominek. Następnie, aby nieco osłodzić trudy szkolnego życia, rodzice przygotowali dla swoich pociech słodkości.

Kukiełki warzywne

   Uczniowie klas pierwszych wykonywali kukiełki z warzyw. Zajęcia te ukazały dzieciom, że warzywa są nie tylko pyszne i zdrowe, ale także mogą być świetnym materiałem do zabawy. Praca ta dostarczyła pierwszoklasistom nie tylko wiele radości, rozwijała wyobraźnię dzieci, ale również przyniosła wiele satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.

Ognisko klas pierwszych

    24 września 2019 r. uczniowie klasy 1a i 1b pod opieką wychowawczyń – p. Bogusławy Staniszewskiej i p. Aliny Żuk – oraz rodziców udali się do Popówki  w Kaliłowie. Dzieci poznały tam historię Kaliłowa. Spacerując po lesie obserwowały oznaki jesieni, zobaczyły także zaskrońca. Na placu zabaw miło i wesoło spędziły czas. Następnie chętnie zjadły upieczone kiełbaski, które  przygotowali rodzice.

   Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego wyjazdu.

Uczniowie kl.1a, 1b z wychowawczyniami

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września w oddziałach Przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Rokitnie był obchodzony „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Była to wspaniała okazja do świętowania.

W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Uroczystość rozpoczęła się od korowodu dzieci z piosenką „Jestem sobie przedszkolaczek”. Następnie głos zabrała Pani dyrektor składając dzieciom serdeczne życzenia i rozdając słodki upominek.

Były wspólne tańce, zabawy i zawody. Na zakończenie dzieci otrzymały certyfikaty i kolorowe balony.

 

Ognisko klasy IIIb 

     Dnia 11 września 2019 r. klasa IIIb wraz z wychowawcą i rodzicami wybrała się do Cieleśnicy. Zwiedzaliśmy pałac po którym oprowadziła nas właścicielka i opowiedziała nam jego historię. Potem zwiedzaliśmy okolice Cieleśnicy i bawiliśmy się na placu zabaw.
     Na zakończenie naszej wycieczki były pieczone kiełbaski z grilla  oraz owoce z przypałacowego ogrodu.

Kalendarz imprez i wydarzeń przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020 I półrocze

WRZESIEŃ

 1. Zebrania organizacyjne dla rodziców.
 2. Próbna ewakuacja- spotkanie z strażakami.
 3. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
 4. Dbamy o naturalne środowisko – udział w akcji „Sprzątanie świata”.
 5. Spotkanie z policjantem- zapoznanie z przepisami ruchu drogowego. ”Jak przechodzić przez ulicę zaraz każdy z was się dowie”.
 6. Inauguracja Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Czytanie bajki przez zaproszonych gości.

PAŹDZIERNIK

 1. Święto Patrona Szkoły.
 2. Konkurs przedszkolny „Jesienne witaminy dla całej rodziny”.
 3. Wystawa grupowych prac plastycznych pt. „Kolorowe dary z sadu i ogrodu”.
 4. Dzień Marchewki- przygotowanie sałatki, wspólne zabawy.

LISTOPAD

 1. Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 2. „Andrzejki” – wróżby andrzejkowe. „Bal Pasiastych”
 3. „Dzień Pluszowego Misia”.

GRUDZIEŃ

 1. Akcja „Góra grosza” – zbiórka pieniędzy dla potrzebujących.
 2. Spotkanie z Mikołajem.
 3. Zbiórka na schronisko „Azyl”.
 4. Zbiórka żywności dla potrzebujących ”Żywnościowa paczka świąteczna”.
 5. Wigilia Przedszkolna- wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń.

STYCZEŃ

 1. Zakładanie karmników w przedszkolu.
 2. Poznanie zimowych zabaw na śniegu – „Na śniegu zachować się umiemy, zimowe zasady poznajemy”.

 


 

Rok szkolny 2018/2019

Szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III „Opowiedz mi bajkę”

W związku z Międzynarodowym Dniem Książki Dla Dzieci, 2 kwietnia 2019r. w bibliotece szkolnej został zorganizowany konkurs recytatorski pt.: „Opowiedz mi bajkę”.

Celem konkursu było kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

W konkursie wzięło udział dziewięciu uczniów z klas I-III. Wszyscy uczestnicy barwnie zaprezentowali znane i lubiane wiersze oraz baśnie dla dzieci.

  Ocenie podlegało pamięciowe opanowanie tekstu, interpretacja utworu, dykcja, modulacja, tempo mówienia oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury w składzie:

 • Pani Dyrektor Mirosława Szpyruk
 • Pani Marlena Sobiczewska
 • Pani Anna Jarocka
 • Pani Magda Ochnik

Wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce – Lena Siliwoniuk

II miejsce – Lena Jakimiak

III miejsce  – Julia Bazyluk

Przyznano wyróżnienie dla Oliwii Kowalczyk

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki, które wręczyła dzieciom Pani Dyrektor.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Magda Ochnik

DSC_0012


 

Rok szkolny 2017/2018

Konkurs recytatorski dla klas I-III

Wychowawcy klas III szkoły podstawowej wspólnie z biblioteką szkolną i Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowali konkurs recytatorski dla klas I-III. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Ewy Szelburg-Zarembiny i Janiny Porazińskiej oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.

Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym etapie z każdej klasy zostało wyłonionych po trzech uczniów. W drugim etapie uczniowie recytowali wiersze przed zgromadzonymi uczniami klas I-III i jury. Powołana komisja wyłoniła najlepiej recytujących. Byli to:

I miejsce Magdalena Klimaszewska kl.IIIb

I miejsce Lena Siliwoniuk kl. Ib

II miejsce Kownacki Karol kl.IIIb

II miejsce Nina Nowicka kl. IIIb

III miejsce Oliwia Kowalczyk kl. II

3-4-5-latki z wizytą u 6-latków

W realizowanej tematyce zwierząt hodowanych w domu, dzieci z grupy „Żabki” prezentowały swoje domowe zwierzątka. Na jedno ze spotkań zaprosiliśmy dzieci z młodszych grup przedszkolnych. W tym dniu Gabryś prezentował swojego chomika Lusi. Dzieci mogły obserwować zwierzątko w jego specjalnym domku. Dowiedziały się jak należy opiekować się ulubieńcem i jak ogromny obowiązek spoczywa na jego właścicielu.

Oprócz chomika gościliśmy w sali również króliczki. Dziękujemy mamie Igora, Gabrysia, Michalinki i Franka za dostarczenie zwierzątek do przedszkola.

Ewa Jakubiec

Wspólne świętowanie urodzin w przedszkolu

Urodziny w przedszkolu to szczególny dzień dla dziecka, ponieważ dzień urodzin jest w grupie świętem. Wszyscy śpiewają „Sto lat” oraz składają jubilatowi życzenia i przygotowują dla niego miły upominek w postaci „Urodzinowej książeczki z laurkami”. Na wszystkich czeka zawsze słodki poczęstunek. Świętowanie urodzin wśród kolegów i koleżanek to wielka radość i niezapomniane chwile, które pozostaną w pamięci na długie lata.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Ewa Jakubiec

Święto Marchewki w przedszkolu

W tygodniu realizowanych zajęć z tematyki „Owoce i warzywa” nasze przedszkolaki uroczyście obchodziły Dzień Marchweki. A wszystko po to, aby zachęcić dzieci do spożywania tego warzywa.

W tym dniu w grupie dominował kolor pomarańczowy i zielony. Wszyscy świetnie się bawili. Dzieci uczestniczyły w zabawach plastycznych, ruchowych i muzycznych związanych z marchewką. Był to dzień pełen wrażeń, wspaniałej zabawy, a także okazją do wzbogacenia wiedzy związanej ze zdrowym odżywianiem.

Dziękujemy rodzicom za wsparcie w organizacji tego wyjątkowego święta i dostarczenie do przedszkola owoców i warzyw.

Ewa Jakubiec

Pierwsza pomoc

W październiku w grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadziła je pani pielęgniarka Marzena Kołodziejska. Podczas zorganizowanego spotkania dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zadławień, itp. Wiele emocji wzbudził pokaz resuscytacji na fantomie. Dzieci samodzielnie mogły wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Była to również okazja do powtórzenia i utrwalenia znajomości numerów alarmowych. Dziękujemy pani Marzenie za cenne uwagi i poświęcony przedszkolakom czas.

Impreza pięciolatków

28 września 2017r. wychowawca grupy pięciolatków Małgorzata Kowarska zorganizowała uczniom ognisko klasowe, które odbyło się w gospodarstwie rolnym u państwa Agaty i Damiana Żuk. Uczniowie spędzili tam czas bardzo aktywnie. Urządzali różne gry i zabawy sportowe. Pani Agata pokazała wszystkie zwierzęta hodowlane, oraz mogły obserwować udój kozy. Dzieci miały możliwość degustacji mleka. Każde dziecko samodzielnie piekło sobie kiełbaskę na ognisku. Po dużym wysiłku fizycznym upieczone kiełbaski bardzo smakowały. Każdy zjadł z wielkim apetytem. Pogoda dopisywała, toteż czas upłynął niezwykle szybko. 
Dziękujemy rodzicom Olka za zaproszenie i przygotowanie ogniska.


 

Rok szkolny 2016/2017

Konkurs recytatorski

Dnia 26 kwietnia w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: Wiersze dla dzieci. Odpowiedzialne za konkurs Małgorzata Kowarska i Alicja Niczyporuk. Do konkursu przystąpiło 30 dzieci, które recytowały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Jury w składzie pani dyrektor Mirosława Szpyruk i pani Danuta Chwedoruk przyznały miejsca.

Grupa czterolatków:

1 miejsce: Aleksander Żuk

2 miejsce: Amelia Niedzielska

3 miejsce: Wiktor Łukaszuk

Grupa pięciolatków

1 miejsce: Julia Bazyluk

2 miejsce: Michalina Dziem

3 miejsce: Emilia Skrzypczak

Grupa sześciolatków

1 miejsce: Lena Jakimiak

1 miejsce: Anna Tur

2 miejsce: Julia Mikołajczuk

3 miejsce: Maja Rogulska

Nagrodzone dzieci otrzymały nagrody książkowe a pozostałe narody pocieszenia.

„To i owo o Wielkanocy”

Pod takim tytułem odbyło się wielkanocne spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rokitnie. Uczestniczyły w nim najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Rokitnie. Była to grupa czterolatków i sześciolatków. Członkini zespołu „Podlasianki” pani Jadwiga Dawidziuk opowiadała dzieciom jak to dawniej przed i w okresie Świąt Wielkanocnych bywało. Dzieci poznały najważniejsze polskie zwyczaje i obrzędy wielkanocne. Wysłuchały opowiadania „Jak Kubuś Puchatek świętował Wielkanoc. Wspólnie układały wielką pisankę z piłeczek oraz wykonały zajączki z papieru. O wielu wielkanocnych obyczajach pamiętamy także dzisiaj. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne.

Wyjazd do Białej Podlaskiej

Kolejny raz uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do Państwowej Wyższej Szkoły w Białej Podlaskiej. 15.12.2016r. wyjechali w celu obejrzenia spektaklu pt. „W oczekiwaniu na Święta” w wykonaniu studentów. Przedstawienie było piękne i wzruszające. Dzieci poczuły atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia . Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle, zmieniające się sceny i dekoracje. Emocje wywołała przede wszystkim piękna muzyka i stroje aktorów. Dzieci miały możliwość zrobienia zdjęć z aktorami na scenie. Wyjazd wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach.

Czysta Ziemia

Dnia 07.12.2016r. odbyło się podsumowanie IX edycji konkursu „Czysta Ziemia”, który został zorganizowany przez Wydział Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej. Uczeń, który był najaktywniejszy w wykonywaniu zadań konkursowych to Kacper Tur. Otrzymał nagrodę rzeczową. Odpowiedzialni za konkurs : Małgorzata Kowarska – koordynator konkursu; Bożena Wediuk; Joanna Zaciura. Pomagały Anna Tur i Joanna Siedlecka.

Dziękujemy rodzicom i uczniom za zaangażowanie i pomoc w zbiórce surowców wtórnych.

W październiku odbyła się zbiórka makulatury i elektrośmieci.

Wyniki  konkursu – zbiórka makulatury

I miejsce – Szymon Malesa

II – Mikołaj Rozwód

III – Anna Tur

IV – Martyna Lewczuk

 

Wyniki konkursu – zbiórka elektrośmieci

I miejsce – Maciej Wediuk

II – Lena Jakimiak

III – Jakub Marczuk

IV – Zuzanna Bohenek

Dzień Pluszowego Misia

25.11.2016r. uczniowie oddziału przedszkolnego z ulubionymi maskotkami misia wybrali się na zaproszenie pani Ani do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokitnie. Zostały przeprowadzone konkursy, dzieci rozwiązywały krzyżówki, zagadki. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki i bawiliśmy się. Pani Ala czytała fragment książki „Kubuś Puchatek”. Dzieci zjadły smaczne kanapki z miodkiem. Po powrocie do szkoły odbył się konkurs plastyczny na najpiękniejszego misia. Dzieci obejrzały fragmenty bajek z Misiem Uszatkiem, Colargolem, Kubusiem Puchatkiem. W tym dniu każde dziecko świetnie bawiło się.

Wycieczka do Białej Podlaskiej

Dn. 25.10. 2016r. uczniowie począwszy od czterolatków do klasy III wyjeżdżali do kina w Białej Podlaskiej na film „Sekretne życie zwierząt domowych”. Starsi uczniowie opiekowali się najmłodszymi kolegami. Po filmie zwiedzaliśmy miasto.

 


 

Rok szkolny 2015/2016

Magiczne Ogrody

Dnia 18 maja uczniowie kl. Ia, Ib, Ic i IIb wraz z wychowawcami wyjeżdżali na wycieczkę do Magicznych Ogrodów. W pobliżu Janowca nad Wisłą, wśród łąk, lasów i wąwozów znajdują się Magiczne Ogrody. To pierwszy w Polsce park tematyczny zbudowany w oparciu o oryginalną, baśniową historię.   Płynęliśmy statkiem z Janowca do Kazimierza Dolnego. Tu w Kazimierzu zwiedziliśmy rynek i mogliśmy kupić pamiątkę. Wycieczka była udana.

 

Wycieczka do Janowa Podlaskiego

Jak co roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają do Janowa Podlaskiego. Uczestnicy wycieczki to uczniowie klasy 0a, 0b i Ib. Zwiedziliśmy muzeum Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu. Pan opowiadał o faunie i florze parku. Również odwiedziliśmy Stadninę Koni. Podziwialiśmy Zamek Biskupi, gdzie historia łączy się z nowoczesnością. Wszyscy byli zafascynowani wyglądem zamku. Wycieczka była wspaniała.

 

Ognisko w Szadku

Uczniowie pierwszych klas mieli wspólne ognisko w Szadku. Pan Szczepan Plażuk z Koła Łowieckiego wraz z małżonką przygotowali ognisko. Dzieci otrzymały kiełbaski z grilla, napój i lody. Pan Szczepan opowiadał o mieszkańcach lasu oraz pokazał okazy poroży. Dziękujemy panu Szczepanowi za zaproszenie. Ognisku towarzyszyły wspólne zabawy ruchowe.

 

Konkurs recytatorski

Wychowawczynie klas pierwszych wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowały konkurs recytatorski. Uczniowie wybierali wiersze Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z klas I-III. Nagrody książkowe i pocieszenia ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Rokitnie.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Milena Kozaczuk i Eryk Semeniuk

II miejsce – Karol Kownacki i Hanna Ludwiczuk

III miejsce – Gabriela Gryciuk i Zosia Kowalska

Wyróżnienie – Dorota Karczmarz i Krzesimir Dawidziuk.

Dziękujemy komisji konkursowej w składzie: pani dyrektor Mirosława Szpyruk

pani Danuta Fedoruk, pani Krystyna Zaciura.

Woda, słońce, powietrze, las – kochamy was

Dnia 22 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie klasy Ib, Ic oraz chóru szkolnego wraz z opiekunami Małgorzatą Kowarską, Bożeną Wediuk, Joanną Siedlecką przygotowali przedstawienie pod tytułem „Woda, słońce, powietrze, las – kochamy was”. Uczniowie odgrywając krótkie scenki zachęcali wszystkich do dbania o naszą planetę. Pokazali, jak ważna jest przyroda i jak możemy o nią troszczyć się każdego dnia. Po przedstawieniu można było obejrzeć eksponaty z Lubelskiego Parku Krajobrazowego – Ośrodek Zamiejscowy Janów Podlaski. Pani Magda przekazała informacje o najcenniejszych przedstawicielach fauny i flory parku. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani na zielono.

Przystąpiliśmy do konkursu Czysta Ziemia. Zachęcamy do zbiórki surowców wtórnych (makulatura, nakrętki,tonery drukarek, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny). Zbiórka w dn. 01-02. 06. 2016r. Dziękujemy.

Wycieczka do Białej Podlaskiej

Dnia 19 kwietnia uczniowie klasy Ib, Ic i 0b. wyjeżdżali do Białej Podlaskiej. Pierwszą atrakcją było kino 3D. Oglądaliśmy film animowany Kung Fu Panda. Następnie pojechaliśmy na Pływalnię ZWWF. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, mogliśmy korzystać z atrakcji basenu. Najbardziej dzieciom podobała się zjeżdżalnia.


Wycieczka do Białej Podlaskiej

Dnia 16.12.2015r. odbyła się wycieczka do Białej Podlaskiej. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klas Ia i Ib. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Droga do Betlejem” w wykonaniu studentów z Państwowej Szkoły Wyższej. Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje. Jednak największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i stroje aktorów. Po spektaklu udaliśmy się na spotkanie z redaktorami czasopisma „Słowo Podlasia”. Po zapoznaniu dzieci z pracą redaktorów zrobiliśmy wspólne zdjęcie, które ukazało się w tygodniku. Również odwiedziliśmy zespół pałacowo- parkowy Radziwiłłów – obiekt zabytkowy obejmujący pozostałości dawnego zamku zbudowanego na planie gwiazdy pięcioramiennej z pięcioma bastionami otoczonymi fosą i wałem ziemnym. Wyjazd wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po wycieczce.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie grup przedszkolnych z okazji niezwykłego święta -,,Światowego Dnia Pluszowego Misia’’. Impreza połączona została z akcją Cała Polska Czyta Dzieciom. Przedszkolaki poznały historię ww. święta, uważnie słuchały czytanych bajek o niedźwiadkach, uczestniczyły w różnych zabawach. Ważne było także kształtowanie u dzieci poczucia konieczności poszanowania zabawek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. Dziękujemy pani Annie Michaluk kierownik Biblioteki Publicznej za współpracę i ciepłe przyjęcie przedszkolaków.

Wychowawcy grup

Ach co to był za bal

Wszyscy uczestnicy tego balu, który odbył się 24 listopada, mieli podobne stroje – w paski. W balu wzięły udział grupy przedszkolne ,,Żabki’’ i ,,Biedronki’’. Basia główna bohaterka uwielbia paski i dlatego nasza impreza odbyła się pod Hasłem ,,Basiowy Bal Pasiastych’’. Były wspólne zabawy, tańce, nie zabrakło również konkursów i  zagadek. Główna bohaterka jest postacią z książki Zofii Staneckiej pt. ,,Basia i kolega z Haiti’’. promująca tolerancję.

Wycieczka do Urzędu Gminy

18 listopada uczniowie klasy Ib naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Urzędu Gminy w Rokitnie. Głównym założeniem wycieczki było przybliżenie działalności urzędu. Zwiedzanie urzędu rozpoczęło się od spotkania z panem Jackiem Szewczukiem – wójtem gminy. Pan Jacek zaprosił uczniów do swojego gabinetu. Pan Wójt opowiadał o swojej pracy. Poznały pracę Rady Gminy, a także historię herbu oraz przypomniał nazwy miejscowości wchodzących w skład gminy. Prowadzący spotkanie zadawał wychowankom naszej placówki wiele pytań, które sprawdzały wiedzę zdobytą w szkole. Następnie uczniowie zwiedzili inne pomieszczenia Urzędu Gminy. Na koniec spotkania uczniowie przeszli do sali obrad, w której odbył się słodki poczęstunek. Dzieci zostały przyjęte przez pracowników instytucji niezwykle ciepło i życzliwie.
Uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią bardzo dziękują Wójtowi Gminy Rokitno p. Jackowi Szewczukowi za przygotowanie miłego, ciekawego i pouczającego spotkania.

,,Edukacja przez ruch”

System ,,Edukacja przez ruch” Doroty Dziamskiej to jedna z metod innowacyjnych, którą wdrażam na zajęciach z dziećmi w przedszkolu. Metoda ta opiera się na formach i metodach kształcenia oraz terapii poprzez spontaniczny ruch.
Przez ruch dziecko uaktywnia zmysły, dzięki którym poznaje otaczający świat. Podczas zajęć ruch jest zaplanowany, rytmiczny i dopełniony muzyką. Jest to metoda, dzięki której wspólna zabawa staje się przyjemnością a dzieciom dostarcza ogromnej satysfakcji i radości z wykonywanej pracy.

Notatkę sporządziła mgr Ewa Jakubiec

,,Święto Marchewki’’

        Dzieci z grup przedszkolnych doskonale wiedzą, że owoce i warzywa należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego że są smaczne ale bardzo zdrowe. Aby wszystkie dzieci utwierdziły się w tym przekonaniu w przedszkolu został zorganizowany ,,Kolorowy Dzień Owoców i Warzyw’’ połączony z ,,Dniem Marchewki’’.
       W każdej z grup przedszkolnych odbywały się degustacje owoców i warzyw, dzieci rozpoznawały je po smaku i zapachu. Wykonały wiele ciekawych prac plastycznych utrwalając nazwy nieznanych owoców i warzyw. Jesteśmy pewne ,że po tak atrakcyjnie spędzonym święcie, dzieci będą wiedziały ,że owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywiania.
       W akcję włączeni zostali rodzice, którzy na drugie śniadanko wręczają dzieciom owoce i warzywa a nie słodycze.
Dziękujemy rodzicom za dostarczanie świeżych produktów.

Wychowawcy grup przedszkolnych

Ślubowania nadszedł czas!

         Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Dzieci poznają nowe środowisko, kolegów i nauczycieli. 22 października 2015 r pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej przeżywali niezwykłą uroczystość – ślubowanie. To bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu każdego pierwszaka. Podczas uroczystego apelu towarzyszyli dzieciom rodzice, zaproszeni goście, koledzy ze starszych klas, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Dzieci z trzech klas pierwszych przedstawiły przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: Joanny Zaciury, Małgorzaty Kowarskiej, Bożeny Wediuk  program artystyczny pt. ,, Ślubowania nadszedł czas”. Pierwszaki z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej uczniowie z powagą złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, którego treść odczytała wychowawczyni klasy pierwszej. Po ślubowaniu pani dyrektor Mirosława Szpyruk wielkim ołówkiem  pasowała pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej w Rokitnie. Każdy świeżo pasowany uczeń, otrzymał pamiątkowy dyplom oraz małe maskotki, które wręczyli im rodzice. Ponadto otrzymali drobne upominki od pani dyrektor. Na zakończenie miłego i pełnego wrażeń dnia, rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek. Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń. 
       Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Spotkanie z Pielęgniarką

7.10.2015r. grupy przedszkolne gościły w salach p. pielęgniarkę, która przeprowadziła podstawowe szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały okazję poćwiczyć na fantomie masaż serca i sztuczne oddychanie. Dowiedziały się również jak prawidłowo ułożyć poszkodowaną osobę w pozycji bezpiecznej. Mamy nadzieję , że nauka poprzez zabawę nie zostanie przez dzieci zapomniana.

 


 

Rok szkolny 2014/2015

Wycieczka do Janowa Podlaskiego

Dn.11.06.2015r. dwie grupy pięciolatków wybrały się na wycieczkę do Janowa Podlaskiego. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie muzeum Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Pani Zyta opowiadała o zwierzętach zamieszkujących nasze tereny. Zwiedziliśmy kościół, park oraz jedyny zachowany w Polsce dystrybutor paliwa pompowany ręcznie. Potem pojechaliśmy na jedną ze ścieżek ekologicznych. Uczniowie otrzymali pojemniczki z lupami i obserwowali znalezione przez siebie żyjątka. Potem zwiedzaliśmy stadninę koni. Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się na lody. Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń.

 Przedszkolaki w Multicentrum

13 kwietnia 2015r. oddziały przedszkolne wyjechały na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Odwiedziły Multicentrum ( dzieci wzięły udział w różnorodnych zajęciach), Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży ,, Barwna” oraz uczestniczyły w zajęciach plastycznych w Muzeum Południowego Podlasia.
Wycieczkę zorganizowała Pani Ewa Jakubiec, opiekunami były Pani Małgorzata Kowarska i Pani Alicja Niczyporuk.

Dzień Matki

Dnia 26 maja w Zespole Szkół w Rokitnie uroczyście obchodziliśmy Dzień Matki. Dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawczyń Alicji Niczyporuk, Ewy Jakubiec i Małgorzaty Kowarskiej przygotowały montaż słowno – muzyczny. Rodzice byli wzruszeni występem swoich pociech. Nagrodzili ich gromkimi brawami. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego i solistów naszej szkoły. Również podziwialiśmy występy zespołów tanecznych dzieci klas 0 – III oraz gimnazjalistów. Każda mama otrzymała upominek wykonany przez dziecko. Po uroczystości mamy spotkały się na słodkim poczęstunku.

„W świecie teatru”

W dniach 16.03-20.03.2-15r. w oddziałach przedszkolnych odbył się cykl zajęć pod hasłem „W świecie teatru”. Maluchy oglądały sztuki teatralne między innymi „Przygody Koziołka Matołka”, zapoznały się z teatrem jako miejscem sztuki i kultury.
Zorganizowano w salach kąciki teatralne, w których znalazły się własnoręcznie wykonane sylwety, kukiełki, elementy strojów różnych postaci, dekoracje. Chętne dzieci mogły zaprezentować swój talent aktorski podczas występów teatralnych.
Budowały w zespołach, z wykorzystaniem różnorodnych klocków; puf – zamki dla wymyślonych baśniowych postaci. Dzieci malowały również swoje ulubione postacie bajkowe, samodzielnie tworzyły swoje „małe bajeczki”.
Poznały znaczenie nowych słów związanych z teatrem: sufler, kurtyna, widownia, scena. Wychowawcy trzymają kciuki za wszystkie talenty aktorskie.

Czyste powietrze wokół nas

Już po raz kolejny grupy przedszkolne przystąpiły do realizacji programu edukacyjnego ,,Czyste powietrze wokół nas’’. Zajęcia, w których uczestniczyły dzieci to:

 • Co i dlaczego dymi?
 • Jak się czuję, kiedy dymi papieros?
 • Co się dzieje , gdy ludzie palą papierosy?
 • Jak uniknąć dymu papierosowego?Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, ozdabiały znaczek ’’ Nie pal przy mnie’’, rysowały różne źródła dymu, zapoznały się z postacią Dinusia.
  Kochani rodzice pamiętajcie aby:
  • spędzać z dzieckiem dużo czasu
  • pokazać dobry przykład swoim zachowaniem
  • umieć uważnie słuchać tego co ma do powiedzenia dziecko
  • rozmawiać z dzieckiem o świecie nawet na trudne tematy
  • ustalać ścisłe reguły dotyczące palenia i picia w domu.

Drodzy Rodzice
Dziecko ma prawo do oddychania powietrzem wolnym od dymu tytoniowego w domu i we wszystkich miejscach publicznych.
Dzieci i wychowawcy grup.

Program realizowały: mgr Ewa Jakubiec, mgr Alicja Niczyporuk, mgr Małgorzata Kowarska.

Wycieczka do Białej Podlaskiej

W dniu 19 stycznia 2015r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły, a więc uczniowie klasy 0 – III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na przedstawienie teatralne pt. : „Zaczarowany ołówek”.
Spektakl wystawił Teatr Wrocławski. Nasi uczniowie obejrzeli niezwykłe przygody wesołego chłopca Michasia, który uwielbiał rysować. Z pomocą czarodziejskiego ołówka, otrzymanego od staruszka , wszystko co narysował natychmiast się materializowało. Michaś przeżywał mnóstwo przygód, poznawał nowych ludzi i ochoczo pomagał wszystkim wokoło. Dzieci z zapartym tchem oglądali przedstawienie podziwiając kostiumy oraz szereg niepowtarzalnych tricków teatralnych uzupełnionych zdobyczami techniki XXI wieku. Po spektaklu przedszkolaki zwiedzały Park Radziwiłłów. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

„Basiowy Bal Pasiastych”
Przedszkolaki 27 listopada wzięły udział w „Basiowym Balu Pasiastych”. Wspólna zabawa, radość i tańce towarzyszyły dzieciom przez cały dzień, a uśmiech nie znikał z twarzy. Paseczki od góry do dołu królowały na strojach uczestników balu.
W tym uroczystym dniu Pani dyrektor Mirosława Szpyruk nadała imiona grupom w oddziale przedszkolnym. Grupa 0a – wychowawca Alicja Niczyporuk otrzymała imię „Biedronki”, 0b – wychowawca Małgorzata Kowarska „Krasnoludki”, 0c – wychowawca Ewa Jakubiec „ Żabki”. Każda grupa zaprezentowała krótki występ muzyczny.

Światowy Dzień Pluszowego Misia
W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.
Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami.
Następnie udaliśmy się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokitnie. Pani Anna Michaluk przygotowała dla dzieci wiele atrakcji. Uroczysty dzień rozpoczął się od wspólnej zabawy. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, były konkursy, quizy, zabawy plastyczne, misiowe tańce, degustacja miodku i misiowych żelków, ale najwięcej radości sprawił dzieciom fakt zaprezentowania swojego pluszaka kolegom. Miśki rozgościły się na dobre w przedszkolu. To był dzień pełen gwaru i radości.

Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury
W ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” 22 października odbył się w naszym Oddziale przedszkolnym Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury, który upłynął pod hasłem: „Przedszkolaki dbają o przyrodę”. W czasie zajęć maluchy dowiedziały się w jaki sposób mogą chronić przyrodę, przypomniały sobie o konieczności segregowania śmieci w szkole oraz w domach, oglądały zdjęcia różnych zakątków Polski, podziwiając różnorodność krajobrazów i ich piękno. Dowiedziały się również, że należy oszczędzać wodę i dbać o świeże powietrze.
Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne oraz edukowanie ich w zakresie przyrody i ekologii. Cieszymy się, że i nasze maluchy mogły przyłączyć się do tego programu ucząc się jak zostać strażnikiem przyrody. Koordynatorem programu jest Małgorzata Kowarska.

Udało się!!!

30 Września 2014 roku o godzinie 12.00 przez 2 minuty 313 328 dzieci w całej Polsce szczotkowało ząbki! Został ustanowiony Nowy Rekord Guinnessa. Nasze przedszkolaki również brały udział w tej akcji. Małym czyścioszkom gratulujemy i zachęcamy do codziennego dbania o ząbki. Oddziały przedszkolne realizują już drugi rok program edukacji zdrowotnej „Akademia Aquafresh”.

Koordynatorem akcji jest Pani Ewa Jakubiec. ( Zdjęcia z akcji w galerii)

 

Rok szkolny 2013/2014

Gospodarstwo Usługowo – Handlowe „Farmer”

        Dnia 17.06.2014r. uczniowie oddziałów przedszkolnych zostali zaproszeni do zwiedzenia parku maszyn rolniczych. Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem, a  najbardziej uradowani byli  chłopcy, mogli wsiadać do maszyn. Czuli się jakby byli kierowcami. Dziękujemy właścicielom za zaproszenie oraz za słodki poczęstunek.

W pensjonacie „Dolina Bugu”

        Wychowawcy i uczniowie oddziałów przedszkolnych dn. 24.06.2014r. zostali  zaproszeni na ognisko do pensjonatu. Na początku obejrzeli na telebimie bajkę dla dzieci, później zjedli smaczną kiełbaskę oraz lody. Mieli  możliwość pograć w piłkę lub skorzystać z trampoliny. Rodzice, wychowawcy i uczniowie bardzo gorąco dziękują właścicielom za zaproszenie i serdeczne przyjęcie.

WYCIECZKA DO BIAŁEJ PODLASKIEJ

    19.02 2014r. odbyła się wycieczka do Białej Podlaskiej uczniów  kl. 0 – III. Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu teatralnego w Kinie Merkury „ Alibaba i 40 rozbójników” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.
    Po spotkaniu z teatrem uczniowie udali się do Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, gdzie mogli z bliska poznać pracę strażaków. Mieli możliwość zobaczyć nowoczesny  sprzęt jakim posługują się strażacy. Wycieczka bardzo podobała się uczniom. Dziękujemy straży, że mogliśmy uzyskać wiele nowych informacji     o ich pracy.

KONKURS RECYTATORSKI

    Dnia 5.06.2014r. odbył się konkurs recytatorski wierszy Marii Konopnickiej. Konkurs obejmował uczniów kl. I – III. Spośród 21 uczestników jury nagrodziło uczniów:
I – miejsce zdobyła Julia Stefaniuk z kl. III  
II – miejsce Kacper Tur z kl. III
III – miejsce Dominik Korniluk  kl. IIb
    Wyróżnienia otrzymali: Amelia Wojdat z kl. Ia, Szymon Kozaczuk z kl. IIa. Osoby nagrodzone otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze przygotowali się do prezentacji wierszy. Chętnie i z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, jak również aktorskie. Niektórzy uczestnicy posiadali rekwizyty. Organizatorzy konkursu Bożena Wediuk i Joanna Zaciura dziękują uczniom, rodzicom  i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu konkursu.

„Akademia Aquafresh”

Oddziały przedszkolne w Zespole Szkół w Rokitnie biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Program ten stawia sobie za cel zwalczanie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone dziania profilaktyczne dla najmłodszych. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedziały się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznały budowę zęba. We wszystkich zajęciach dzieciom towarzyszyli bohaterowie „Akademii Aquafresh” – postacie Lili, Bili i Milki. Odwiedziliśmy również gabinet stomatologiczny – poznaliśmy jego wyposażenie oraz specyfikę pracy stomatologa.

Dzień Pluszowego Misia

            25 listopada  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia  w grupie sześciolatków  odbyła się uroczystość ku czci poczciwego, starego misia. Dzieci w tym dniu z wielką radością przyszły do przedszkola trzymając w ramionach swojego pluszowego przyjaciela. Z tej okazji w naszym przedszkolu zaroiło się od misiów. Były te zupełnie malutkie, które nosimy na szczęście w kieszeni,  jak również te wielkie, które trudno nam objąć,  czy wreszcie te sławne, o których mówi się wszędzie, niemal w każdej części świata jak: Kubuś Puchatek  i Miś Uszatek.

            Uroczystość rozpoczęliśmy „Barwną Paradą Misiów”, podczas której w rytmie muzyki, dzieci kolejno prezentowały swoje misie przyniesione z domu.  Podążając w dalszym ciągu tropem Misia dzieci w czasie śniadania mogły delektować się  słodkim smakiem miodu. Ponadto  w tym dniu na dzieci czekały różne atrakcje, rebusy, konkursy, mnóstwo misiowej muzyki.

„Basiowy Bal Pasiastych”

            Po raz czwarty w naszym przedszkolu odbył się „Basiowy Bal Pasiastych”. W tym dniu nasze przedszkole zamieniło się w jedną wielką pasiastą rodzinę. Wszystkie maluchy przyszły do przedszkola w pasiastych strojach. Zastanawiacie się dlaczego PASIASTYCH? Basia, główna  bohaterka serii książek Zofii Staneckiej bardzo lubiła pasiaste ubrania, najbardziej biało – czerwone dlatego w ten dzień wszyscy byli ubrani w paski. Na balu były konkursy, tańce z balonikiem. Wszystkie konkursy przeplatane były wspólnymi tańcami. Nie mogło zabraknąć  smacznego poczęstunku.

87 URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

        Październik to miesiąc urodzin ulubionego misia dzieci Kubusia Puchatka. Z tej okazji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rokitnie odbyło się spotkanie dla najmłodszych uczniów szkoły poświęcone tej sympatycznej postaci, która towarzyszy dzieciom już od 87 lat. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym zaśpiewaniem gromkiego „Sto lat” dla Kubusia złożeniem symbolicznych życzeń.  Dzieci wesoło się bawiły na urodzinach Kubusia Puchatka, na tę okoliczność każde dziecko przyniosło ulubionego misia maskotkę. Później maluchy wysłuchały fragmentu opowiadania o Kubusiu. Było wspólne śpiewanie piosenek, rozwiązywanie zagadek, nie zabrakło również słodkiego „małego co nieco”. Na pamiątkę wydarzenia zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Dzieci  mile wspominają ten uroczysty dzień.

DZIEŃ MARCHEWKI

        W ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury zorganizowałam już po raz trzeci w grupie sześciolatków  Dzień Marchewki. Głównym celem akcji było promowanie spożywania warzyw, określanie jadalnej części marchewki, poszerzenie wiedzy na temat pochodzenia marchwi i jej odmian a także doskonalenie umiejętności pracy w zespole. Dzieci ubrane w pomarańczowe stroje brały udział w zabawach muzycznych, plastycznych przygotowanych przez nauczycieli, z marchewką jako główną bohaterką dnia.Nie obyło się bez degustacji soku z marchwi i chrupania surowej marchewki. Na konie każde dziecko wykonało pracę plastyczną związaną z marchewką. To był bardzo smakowity dzień!

  ,,KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY’’ – OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY 2013/2014 

         Nasze przedszkole przystąpiło po raz trzeci do realizacji Programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’. Koordynatorem programu jest Małgorzata Kowarska.  Edycja programu ma on na celu popularyzację ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli. Uczestnicząc w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przedszkole otrzymuje materiały edukacyjne, dzięki którym możliwa jest realizacja scenariuszy zajęć oraz wybranych działań ekologicznych. Zdobycie tytułu „Kubusiowych Przyjaciół Natury” potwierdzone certyfikatem, wymaga od nas realizacji określonych w regulaminie programu działań. Zdobyliśmy już dwa certyfikaty. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym również nam się uda.

 

Rok szkolny 2012/2013

Przyszła Wiosna

  W maju grupa przedszkolna O „a” przedstawiła dzieciom grup przedszkolnych oraz uczniom klas I-III inscenizację pt. „Przyszła wiosna” . Dziękujemy wychowawcom i dzieciom za przybycie.

Dzieci z grupy O”a” z wychowawcą

                                                     Spotkanie z psychologiem

        Dnia 6.02.2013r odbyło się spotkanie rodziców, dzieci z klas przedszkolnych z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Terespolu z Panią Ewa Gawlińską.Tematem spotkania była dojrzałość szkolna dziecka oraz metody wychowawcze stosowane w wychowywaniu dzieci. Spotkanie to dało możliwość indywidualnych rozmów z Panią psycholog na tematy nurtujące rodziców. Organizatorem spotkania była Pani mgr Ewa Jakubiec i Pani pedagog mgr Anna Szewczak.

Podsumowanie zajęć czytelniczych w klasie 0a

W dniach 12-16.XI.2012r w klasie 0a odbył się cykl zajęć poświęconych tematyce baśniowej i czytelniczej. Dzieci przynosiły do klasy swoje ulubione książki z bajkami, tworzyły w zespołach własne książeczki, wykonywały kukiełki oraz zakładki do książek. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zapraszaliśmy rodziców, którzy chętnie przychodzili do przedszkola i czytali dzieciom ciekawe książki.
            Dziękuję p. Marii Wojdat, p. Beacie Łukaszuk oraz p. Kasi Semeniuk za włączenie się do akcji czytania dzieciom. Gościliśmy również p. Anię Michaluk kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej, która w każdy pierwszy wtorek miesiąca czyta dzieciom ich ulubione bajki.
Całą akcję zakończył występ dzieci w inscenizacji „Jesienne igraszki” dla pozostałych grup przedszkolnych.

Jasełka „Kolęda na Ziemi”

Tegoroczne jasełka „Kolęda do Ziemi” odbywały się 21 grudnia 2012roku w bibliotece szkolnej. Wzięły  w nich udział uczniowie klas 0b i Ib pod kierownictwem mgr Alicji Niczyporuk i mgr Joanny Zaciura. W pięknie udekorowanej bibliotece zasiedli zaproszeni goście, uczniowie i  nauczyciele wraz z dyrekcją szkoły. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor. Po krótkim wystąpieniu rozpoczęło się przedstawienie jasełkowe. Widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się spędzić noc w stajence. Jednak dla nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon.
        Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami przygotowanymi przez chór pod kierownictwem mgr Joanny Siedleckiej. Na koniec zaproszeni goście i nauczyciele otrzymali skromne upomonki.

Basiowy Bal Pasiastych

27.11.2012r. przedszkolaki   bawiły się na Basiowym  Balu Pasiastych. Wszystko zaczęło się od Basi, głównej bohaterki serii książeczek dla dzieci. Akcję zainicjowało Wydawnictwo Lektorklett, promując tym samym czytanie w połączeniu z dobrą zabawą.
        Nasze przedszkole również włączyło się do tej akcji. Na naszym balu, dzięki Rodzicom, wszystkie  dzieci miały  tego dnia ubranka w najróżniejsze paski.  Odbyły się ciekawe zabawy taneczne i integracyjne – basiowe tańce-łamańce. Przedszkolaki były rewelacyjnie przygotowane i do każdego zadania podeszły profesjonalnie. Ich uśmiechy na buziach
i zachwycone oczka mówiły wszystko. Nie zabrakło tez pysznego ciasta w paski. Cała uroczystość była dla przedszkolaków niezapomnianym wydarzeniem.

Dzień Pluszowego Misia

Kochane przez dzieci pluszowe misie obchodzą swoje święto 25.XI. Z tej właśnie okazji 27.XI. zorganizowano imprezę dla dzieci z grup przedszkolnych.
        Maluchom ogromną radość sprawiła możliwość przyniesienia swoich ulubionych misiów i pluszaków, dzięki którym w szkole zapanowała ciepła, serdeczna atmosfera. Dzieci poznały historię pluszowego misia, recytowały wiersze, wysłuchały czytanej przez p. Dyrektor książeczki o Kubusiu Puchatku oraz brały udział w konkursie wiedzy o życiu i zwyczajach niedźwiedzi. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ”Misie, misiaczki”. Nie było łatwo wybrać prace najlepsze, po prostu naj… naj… Dziękujemy jury, które w składzie: p. Dyrektor Dorota Hura, p. Danuta Chwedoruk, p. Marlena Sobiczewska wskazały zwycięzców:
1 miejsce – Ewa Niedzielska, kl. 0a;
2 miejsce – Szymon Jakubiuk, kl. 0a;
3 miejsce – Julia Wasiluk, kl. 0a.
W konkursie wzięło udział 35cioro dzieci z trzech grup przedszkolnych.
        Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziano drobne upominki sponsorowanego przez p. Dyrektor Mirosławę Szpyruk. Imprezę zakończyło wspólne odśpiewanie „100 lat” oraz słodki poczęstunek (miodek na wafelku).

Organizatorem imprezy była Ewa Jakubiec. Do zobaczenia za rok

Wycieczka  klas 0a, 0b, 0c do Białej Podlaskiej

23.XI.2012r. odbyła się wycieczka dla klas 0a, 0b, 0c do Multicentrum w Białej Podl. oraz do Muzeum Południowego Podlasia. Multicentrum to nowoczesna, skomputeryzowana  placówka służąca nauce i wzbogaceniu wiedzy.
        Dzieci pracowały w zespołach, każdy na innym module realizując wybrany temat: klocki K’NEX, multidzieciak, multiśrodowisko. Zajęcia te pomagały w rozbudzeniu talentów i pasji, które czekają jeszcze na odkrycie J.
        W Muzeum Południowego Podlasia odbyły się warsztaty plastyczne – malowanie ceramiki (kafelki). Dzieci obejrzały również wystawę archeologiczną.
    Maluchy z dużym zaangażowaniem  wykonywały poszczególne zadania doskonale się bawiąc a jednocześnie nabywając nowe wiadomości i umiejętności.
        Wycieczkę zorganizowała Ewa Jakubiec, opiekunkami były: Małgorzata Kowarska i Alicja Niczyporuk.

Spotkanie z panią dietetyk

W dniu 27 września uczniowie Zespołu Szkół w Rokitnie wzięli udział w spotkaniu z panią dietetyk. Celem spotkania było przekazanie uczniom wiedzy na temat zdrowego odżywiania się. Uczniowie usłyszeli o tym, jak ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest zjadanie śniadania. Szczególne wartości odżywcze posiada pieczywo pełnoziarniste. Zjadając je dostarczamy dla naszego organizmu błonnika, białka, magnezu, fosforu. Prawidłowo dobrany posiłek dodaje energii potrzebnej do pracy umysłowej w szkole. Oczywiście nie powinny to być chipsy i batony zakupione w drodze do szkoły. Zamiast tego, na przekąskę do tornistra lepiej zabrać orzechy, migdały, bowiem dostarczą nam mikroelementów poprawiających nasze myślenie. Pani dietetyk przestrzegła również przed nadmiernym piciem wszelkich napojów gazowanych i  sztucznie barwionych. Uszkadzają one nasz układ kostny (zwłaszcza coca-cola), oraz mogą powodować nadmierną pobudliwość. Spotkanie było bardzo interesujące, mam nadzieję, że wpłynie choć odrobinę na poprawę diety naszych uczniów.

 „Zdrowie na talerzu”

W dniu 13 września 2012r. klasa IIIa wzięła udział w akcji promującej zdrowy styl żywienia, zorganizowanej przez panią Małgorzatę Iwańczuk. Na początku obejrzeliśmy krótkie przedstawienie przygotowane przez grupę sześciolatków o warzywach. Później wzięliśmy udział w pogadance na temat roli witamin w naszym życiu. Dowiedzieliśmy się, za co odpowiedzialne są witaminy A B C D E, oraz czym może grozić ich brak w naszej diecie. Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Zdrowie na talerzu”. Uczniowie, którzy przygotowali prace dostali symboliczne nagrody. Z klasy IIIa prace wykonały następujące osoby: Norbert Marciniak, Katarzyna Bazyluk, Aleksandra Filipczuk, Martyna Orzechowska, Adam Szewczuk.
        Uwieńczeniem akcji było wykonanie sałatki owocowej w swojej klasie. Uczniowie zachowując zasady bezpieczeństwa podczas pracy, pięknie pokroili owoce, a następnie ze smakiem kosztowali zrobionej potrawy.

 

Skip to content