Oddziały przedszkolne

Rok szkolny 2021/2022

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU – 30.09.2021r.

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczyły chłopcom upominki oraz złożyły NAJLEPSZE ŻYCZENIA!

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA  – 20.09.2021r.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to znakomita okazja do zabawy dla wszystkich przedszkolaków.
W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto w poniedziałek – 20 września. W tym dniu było bardzo wesoło. W każdej sali rozbrzmiewała muzyka i wesoły gwar dzieci. Kolorowe balony, zabawy z chustą animacyjną, słodka uczta… to zaledwie początek atrakcji. Każda grupa wykonała własną FOTOBUDKĘ. Nasze przedszkolaki mogły wcielić się w księżniczkę, zwierzątko czy w super stworka i pozować do zdjęcia! Świetną zabawę zwieńczyły balonowe upominki, dyplomy oraz malowanie twarzy. To był niezapomniany dzień!!!

 


Rok szkolny 2019/2020

Kalendarz imprez i wydarzeń przedszkolnych
na rok szkolny 2019/2020
II semestr

LUTY 

 1. Występ w szkole 19 lutego „Życie drzew”.
 2. Dzień Pączka 20 lutego.
 3. W karnawale czas na bale- zapusty w przedszkolu 25 lutego.

MARZEC

 1. Budzimy wiosnę- 21 marca.
 2. Konkurs przedszkolny recytatorski „Wiosna, wiosna…….”

KWIECIEŃ

 1. Zajączek Wielkanocny.
 2. Teatrzyk „Królowa Śniegu”- 15 kwietna.
 3. Światowy Dzień Książki 23 kwietnia.
 4. Środowisko ponad wszystko- Dzień Ziemi 24 kwietnia.
 5. Jestem sobie ogrodniczka, mam nasionek pół koszyczka- wycieczka do gospodarstwa ogrodniczego 3-4-5-latki.
 6. Wycieczka do Janowa Podlaskiego (Park Krajobrazowy, Stadnina Koni).

MAJ

 1. Dzień Żabki- zielony dzień w przedszkolu 16 maja.
 2. Wycieczka do ZOO, Lotnisko Okęcie Warszawa 21 maja.
 3. „Piękny uśmiech mamy bo o ząbki zawsze dbamy”- warsztaty 25 maja.

CZERWIEC

1.Dzień Dziecka.

2.Wycieczka do Roskoszy – Wioska Ginących Zawodów.

3.Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020.

Kontynuacja Programu „ Czyste Powietrze Wokół Nas”- 5-6-latki.

Program „ Kubusiowi Przyjaciele Natury”- 3-4-5-latki.


 

22.04.2021r.- DZIEŃ ZIEMI

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.

Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. W tym dniu szczególnie zastanawiały się jak chronić Ziemię, która jest naszym wspólnym domem oraz jak pomóc naszej planecie, aby stała się czysta, zdrowa i piękna. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem: ,,Los Ziemi w naszych rękach”. Towarzyszył nam kolory zielony i brązowy oraz piosenki, wiersze, tańce i pląsy. Dzieci oglądały również film edukacyjny o ekologii, wykonały piękne prace plastyczne oraz plakat.

30.04.2021r. – ŚWIĘTA MAJOWE

To wyjątkowy czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej. Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne jest poczucie przynależności do grupy społecznej, najbliższej rodziny, kraju w którym żyjemy. Miesiąc maj dostarcza nam możliwości do kształtowania postaw szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, rozbudzania tożsamości narodowej. W piątek 30. kwietnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczciły te wyjątkowe dla każdego Polaka Święta – w postawie na baczność zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego – Hymn Polski. Dzieci dowiedziały się, że symbole narodowe – jak Flaga biało-czerwona, godło Polski z Białym orłem w koronie na czerwonej tarczy, to symbole podkreślające charakter, niezależność i dumę wszystkich Polaków. Każda grupa przedszkolna wykonała prace plastyczne o tematyce patriotycznej.

04.05.2021r.- DZIEŃ STRAŻAKA

 1. maja jest wyjątkowe, bo bliskie pasjom małych chłopców, święto – Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji jedna z pań, która należy do OSP naszej gminy przebrała się w mundur bojowy oraz w ciekawy sposób przybliżyła przedszkolakom specyfikę pracy strażaka, jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów. Straż udziela również pomocy podczas wypadków samochodowych oraz asystuje podczas różnych akcji. Dzieci poznały sytuacje, w których należy wezwać straż pożarną, zasady prawidłowego zachowania się podczas pożaru oraz przypomniały sobie numery alarmowe do straży, policji i na pogotowie. Dowiedziały się także, że poza akcjami gaszenia pożarów strażacy jeżdżą do wypadków drogowych i pomagają poszkodowanym, udzielają pomocy w katastrofach oraz klęskach żywiołowych, często narażając własne życie, by ratować innych.

Największą atrakcją dnia była ręczna syrena strażacka. Każde dziecko miało okazję osobiście przekonać się jak działa. W przedszkolu było naprawdę głośno! 😊

 

01.06.2021r. – DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku, na który czeka każdy przedszkolak. Szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe. Dlatego panie z przedszkola postarały się, aby ten wyjątkowy dzień był pełen atrakcji. Pierwszą z nich było „Małe kino”. Maluszki oglądały bajki wyświetlane na dużym ekranie przy popcornie i soczku. Następnie poszły na plac zabaw oraz na boisko szkolne, gdzie mogły bawić dowoli, grać w piłkę, rysować kolorową kredą oraz uczestniczyć w zawodach i zabawach prowadzonych przez panie. Uwieńczeniem wspaniałego dnia były kolorowe świece dymne oraz lody i pamiątkowe dyplomy.

15.06.2021r. – DZIEŃ RODZINY

Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. Specjalnie dla nich zorganizowaliśmy część artystyczną pod hasłem „Kochamy Was z całego serca”. Niestety z powodu pandemii nie mogliśmy zaprosić ukochanych rodziców do przedszkola. Dlatego, chcąc wyrazić swe uczucia oraz wdzięczność za ich miłość i troskę przedszkolaki we wszystkich grupach przygotowały przedstawienie, które zostało nagrane i udostępnione rodzicom ONLINE. Odświętnie ubrane dzieci, w uroczystych nastrojach mówiły wiersze, śpiewały oraz tańczyły najpiękniej jak potrafią! To był wzruszający moment nie tylko dla rodziców, ale również dla Pań.. 😊

 

Działaj z imPETem!

       Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rokitnie w roku szkolnym 2020/2021 przystąpiła do realizacji programu Działaj z imPETem! Koordynatorem tego projektu jest pani Anna Tur. Dzięki temu działaniu uczniowie naszej  szkoły mogą zdobyć wartościową wiedzę na temat segregacji butelek PET oraz pozostałych odpadów. Uczniowie co miesiąc zapoznają się z nowymi zadaniami jakie mogą wykonywać w formie zabawy. W pierwszych dwóch miesiącach działania realizowane były podczas nauki stacjonarnej. W obecnej sytuacji epidemicznej, w której nauka odbywa się zdalnie przekazywanie zadań uczniom następuje drogą internetową przekazywaną przez nauczycieli – wychowawców.
      W naszej szkole podjęte zostały następujące działania:
– we wrześniu rozwieszone zostały na terenie placówki plakaty dotyczące programu oraz zapoznano uczniów z tematem: „Zostajemy przyjaciółmi Śmieciarki Mieci”. Celem ogólnym było poznanie/utrwalenie podstawowych zasad postępowania z butelkami PET;
– w październiku koordynator projektu rozmieścił na korytarzach szkolnych i w świetlicy żółte pojemniki na puste plastikowe butelki po napojach, a obok pojemniki na nakrętki. Zadanie uczniów polegało na  tym, aby po wypiciu napoju  butelkę zgnieść  dokładnie w celu zajęcia mniejszej przestrzeń w pojemniku i wrzuceniu nakrętki w wyznaczone miejsce. Zebrane nakrętki są przekazywane dla dziecka, które jest niepełnosprawne.
 – w następnych miesiącach realizacja programu odbywała się podczas nauki zdalnej (wychowawcy klas informowali uczniów o zadaniach). Najbardziej zaangażowani byli uczniowie klasy 1 a  z wychowawcą Panią Jolantą Kłonicą oraz uczniowie  klasy 2 b z wychowawcą Panią Aliną Żuk. Wykonali oni między innymi, np. w grudniu ozdoby choinkowe, w styczniu wypisali przyrzeczenia noworoczne dotyczące segregacji odpadów.


Spotkanie opłatkowe

    Dnia 20 grudnia 2019r. w klasie 1a odbyło się spotkanie opłatkowe. Było ono okazją do przypomnienia zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Dzieci złożyły sobie nawzajem życzenia, podzieliły się opłatkiem i potrawami wigilijnymi. Chętnie śpiewały kolędy.

    Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Sala zabaw

     W przeddzień mikołajek uczniowie kl.1a i 1b wraz z wychowawczyniami i rodzicami pojechali do „Przystani zabaw” w Woskrzenicach. Dzieci wspinały się, bawiły się w piłeczkach, zjeżdżały po ślizgawkach i na tyrolce. Próbowały swoich sił na ściance wspinaczkowej. Był to miły i przyjemny czas aktywności, w czasie którego dzieci wykazały się koleżeństwem, pomocą i empatią.   Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w oddziałach przedszkolnych.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Witaminki dla całej rodzinki” został rozstrzygnięty. Do organizatorów wpłynęły 23 ciekawe prace. Celem konkursu było zachęcanie do prawidłowego odżywiania się i dbania o zdrowie całej rodziny. Po naradzie jury wybrało 9 najciekawszych prac. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim uczestnikom nagrody i dyplomy. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

Oto lista zwycięzców:

3-4 LATKI:

 1. Jan Bochenek
 2. Eliza Daniluk
 3. Julian Żuk

5-LATKI:

 1. Lena Okseniuk
 2. Jagoda Majchrzak
 3. Nikola Jakimiak

6-LATKI:

 1. Zuzanna Bochenek
 2. Mikołaj Kiryluk
 3. Izabela Walczewska

Wycieczka do Białej Podlaskiej

        Dnia 19.11.2019 r. uczniowie kl. Ia, Ib, IIIb pod opieką wychowawczyń: p. Bogusławy Staniszewskiej, p. Aliny Żuk i p. Danuty Chwedoruk pojechali na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Najpierw udali się do Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, gdzie mogli z bliska poznać pracę strażaków. Zobaczyli nowoczesny sprzęt, jakim posługują się strażacy a także przypomnieli i utrwalili zasady udzielania pierwszej pomocy. Następnie obejrzeli spektakl teatralny pt. „Piotruś Pan”, który dzięki pięknej scenografii, choreografii i muzyce dostarczył dzieciom wiele radości. Wycieczka bardzo podobała się uczniom.

 

Ślubowanie klas pierwszych

       16 października 2019 roku oficjalnie zostało przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły dwadzieścioro dziewięcioro pierwszoklasistów. Oficjalnie, chociaż już od 2 września tworzą wraz z nami szkolną rodzinę. Tradycja jednak to rzecz święta i należy ją kultywować. Uroczystość rozpoczęła się występami uczniów z klasy Ia i Ib. Dzieci pięknie śpiewały i recytowały wiersze. W rodzinie jak wiadomo każdy ma swoje prawa, ale i obowiązki, które należy solidnie wypełniać. Wyjaśniała to pierwszakom pani dyrektor. Aby zostać uczniem naszej szkoły, trzeba się trochę postarać, dlatego należało sprawdzić, czy na pewno uczniowie klas I godni są tego zaszczytu. Po przeprowadzeniu egzaminu stwierdzono, że uczniowie mogą przystąpić do ślubowania. W obecności starszych kolegów i koleżanek, nauczycieli i rodziców dzieci na sztandar szkoły ślubowały: być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się pilnie i systematycznie, okazywać szacunek rodzicom, nauczycielom i osobom starszym, starać się być dobrymi kolegami i koleżankami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

      Po ślubowaniu Pani Dyrektor ołówkiem dokonała pasowania na ucznia. Każdy też otrzymał dyplom i upominek. Następnie, aby nieco osłodzić trudy szkolnego życia, rodzice przygotowali dla swoich pociech słodkości.

Kukiełki warzywne

   Uczniowie klas pierwszych wykonywali kukiełki z warzyw. Zajęcia te ukazały dzieciom, że warzywa są nie tylko pyszne i zdrowe, ale także mogą być świetnym materiałem do zabawy. Praca ta dostarczyła pierwszoklasistom nie tylko wiele radości, rozwijała wyobraźnię dzieci, ale również przyniosła wiele satysfakcji z dobrze wykonanego zadania.

Ognisko klas pierwszych

    24 września 2019 r. uczniowie klasy 1a i 1b pod opieką wychowawczyń – p. Bogusławy Staniszewskiej i p. Aliny Żuk – oraz rodziców udali się do Popówki  w Kaliłowie. Dzieci poznały tam historię Kaliłowa. Spacerując po lesie obserwowały oznaki jesieni, zobaczyły także zaskrońca. Na placu zabaw miło i wesoło spędziły czas. Następnie chętnie zjadły upieczone kiełbaski, które  przygotowali rodzice.

   Dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego wyjazdu.

Uczniowie kl.1a, 1b z wychowawczyniami

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września w oddziałach Przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Rokitnie był obchodzony „Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. Była to wspaniała okazja do świętowania.

W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek. Uroczystość rozpoczęła się od korowodu dzieci z piosenką „Jestem sobie przedszkolaczek”. Następnie głos zabrała Pani dyrektor składając dzieciom serdeczne życzenia i rozdając słodki upominek.

Były wspólne tańce, zabawy i zawody. Na zakończenie dzieci otrzymały certyfikaty i kolorowe balony.

 

Ognisko klasy IIIb 

     Dnia 11 września 2019 r. klasa IIIb wraz z wychowawcą i rodzicami wybrała się do Cieleśnicy. Zwiedzaliśmy pałac po którym oprowadziła nas właścicielka i opowiedziała nam jego historię. Potem zwiedzaliśmy okolice Cieleśnicy i bawiliśmy się na placu zabaw.
     Na zakończenie naszej wycieczki były pieczone kiełbaski z grilla  oraz owoce z przypałacowego ogrodu.

Kalendarz imprez i wydarzeń przedszkolnych na rok szkolny 2019/2020 I półrocze

WRZESIEŃ

 1. Zebrania organizacyjne dla rodziców.
 2. Próbna ewakuacja- spotkanie z strażakami.
 3. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
 4. Dbamy o naturalne środowisko – udział w akcji „Sprzątanie świata”.
 5. Spotkanie z policjantem- zapoznanie z przepisami ruchu drogowego. ”Jak przechodzić przez ulicę zaraz każdy z was się dowie”.
 6. Inauguracja Kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Czytanie bajki przez zaproszonych gości.

PAŹDZIERNIK

 1. Święto Patrona Szkoły.
 2. Konkurs przedszkolny „Jesienne witaminy dla całej rodziny”.
 3. Wystawa grupowych prac plastycznych pt. „Kolorowe dary z sadu i ogrodu”.
 4. Dzień Marchewki- przygotowanie sałatki, wspólne zabawy.

LISTOPAD

 1. Akademia z okazji Święta Niepodległości.
 2. „Andrzejki” – wróżby andrzejkowe. „Bal Pasiastych”
 3. „Dzień Pluszowego Misia”.

GRUDZIEŃ

 1. Akcja „Góra grosza” – zbiórka pieniędzy dla potrzebujących.
 2. Spotkanie z Mikołajem.
 3. Zbiórka na schronisko „Azyl”.
 4. Zbiórka żywności dla potrzebujących ”Żywnościowa paczka świąteczna”.
 5. Wigilia Przedszkolna- wspólne kolędowanie, łamanie się opłatkiem i składanie życzeń.

STYCZEŃ

 1. Zakładanie karmników w przedszkolu.
 2. Poznanie zimowych zabaw na śniegu – „Na śniegu zachować się umiemy, zimowe zasady poznajemy”.

 


 

Rok szkolny 2018/2019

Szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III „Opowiedz mi bajkę”

W związku z Międzynarodowym Dniem Książki Dla Dzieci, 2 kwietnia 2019r. w bibliotece szkolnej został zorganizowany konkurs recytatorski pt.: „Opowiedz mi bajkę”.

Celem konkursu było kształtowanie kultury żywego słowa oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

W konkursie wzięło udział dziewięciu uczniów z klas I-III. Wszyscy uczestnicy barwnie zaprezentowali znane i lubiane wiersze oraz baśnie dla dzieci.

  Ocenie podlegało pamięciowe opanowanie tekstu, interpretacja utworu, dykcja, modulacja, tempo mówienia oraz ogólny wyraz artystyczny.

Jury w składzie:

 • Pani Dyrektor Mirosława Szpyruk
 • Pani Marlena Sobiczewska
 • Pani Anna Jarocka
 • Pani Magda Ochnik

Wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce – Lena Siliwoniuk

II miejsce – Lena Jakimiak

III miejsce  – Julia Bazyluk

Przyznano wyróżnienie dla Oliwii Kowalczyk

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki, które wręczyła dzieciom Pani Dyrektor.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Magda Ochnik

DSC_0012


 

Rok szkolny 2017/2018

Konkurs recytatorski dla klas I-III

Wychowawcy klas III szkoły podstawowej wspólnie z biblioteką szkolną i Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowali konkurs recytatorski dla klas I-III. Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Ewy Szelburg-Zarembiny i Janiny Porazińskiej oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.

Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym etapie z każdej klasy zostało wyłonionych po trzech uczniów. W drugim etapie uczniowie recytowali wiersze przed zgromadzonymi uczniami klas I-III i jury. Powołana komisja wyłoniła najlepiej recytujących. Byli to:

I miejsce Magdalena Klimaszewska kl.IIIb

I miejsce Lena Siliwoniuk kl. Ib

II miejsce Kownacki Karol kl.IIIb

II miejsce Nina Nowicka kl. IIIb

III miejsce Oliwia Kowalczyk kl. II

3-4-5-latki z wizytą u 6-latków

W realizowanej tematyce zwierząt hodowanych w domu, dzieci z grupy „Żabki” prezentowały swoje domowe zwierzątka. Na jedno ze spotkań zaprosiliśmy dzieci z młodszych grup przedszkolnych. W tym dniu Gabryś prezentował swojego chomika Lusi. Dzieci mogły obserwować zwierzątko w jego specjalnym domku. Dowiedziały się jak należy opiekować się ulubieńcem i jak ogromny obowiązek spoczywa na jego właścicielu.

Oprócz chomika gościliśmy w sali również króliczki. Dziękujemy mamie Igora, Gabrysia, Michalinki i Franka za dostarczenie zwierzątek do przedszkola.

Ewa Jakubiec

Wspólne świętowanie urodzin w przedszkolu

Urodziny w przedszkolu to szczególny dzień dla dziecka, ponieważ dzień urodzin jest w grupie świętem. Wszyscy śpiewają „Sto lat” oraz składają jubilatowi życzenia i przygotowują dla niego miły upominek w postaci „Urodzinowej książeczki z laurkami”. Na wszystkich czeka zawsze słodki poczęstunek. Świętowanie urodzin wśród kolegów i koleżanek to wielka radość i niezapomniane chwile, które pozostaną w pamięci na długie lata.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Ewa Jakubiec

Święto Marchewki w przedszkolu

W tygodniu realizowanych zajęć z tematyki „Owoce i warzywa” nasze przedszkolaki uroczyście obchodziły Dzień Marchweki. A wszystko po to, aby zachęcić dzieci do spożywania tego warzywa.

W tym dniu w grupie dominował kolor pomarańczowy i zielony. Wszyscy świetnie się bawili. Dzieci uczestniczyły w zabawach plastycznych, ruchowych i muzycznych związanych z marchewką. Był to dzień pełen wrażeń, wspaniałej zabawy, a także okazją do wzbogacenia wiedzy związanej ze zdrowym odżywianiem.

Dziękujemy rodzicom za wsparcie w organizacji tego wyjątkowego święta i dostarczenie do przedszkola owoców i warzyw.

Ewa Jakubiec

Pierwsza pomoc

W październiku w grupach przedszkolnych odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poprowadziła je pani pielęgniarka Marzena Kołodziejska. Podczas zorganizowanego spotkania dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zadławień, itp. Wiele emocji wzbudził pokaz resuscytacji na fantomie. Dzieci samodzielnie mogły wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Była to również okazja do powtórzenia i utrwalenia znajomości numerów alarmowych. Dziękujemy pani Marzenie za cenne uwagi i poświęcony przedszkolakom czas.

Impreza pięciolatków

28 września 2017r. wychowawca grupy pięciolatków Małgorzata Kowarska zorganizowała uczniom ognisko klasowe, które odbyło się w gospodarstwie rolnym u państwa Agaty i Damiana Żuk. Uczniowie spędzili tam czas bardzo aktywnie. Urządzali różne gry i zabawy sportowe. Pani Agata pokazała wszystkie zwierzęta hodowlane, oraz mogły obserwować udój kozy. Dzieci miały możliwość degustacji mleka. Każde dziecko samodzielnie piekło sobie kiełbaskę na ognisku. Po dużym wysiłku fizycznym upieczone kiełbaski bardzo smakowały. Każdy zjadł z wielkim apetytem. Pogoda dopisywała, toteż czas upłynął niezwykle szybko. 
Dziękujemy rodzicom Olka za zaproszenie i przygotowanie ogniska.


Rok szkolny 2016/2017

Konkurs recytatorski

Dnia 26 kwietnia w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: Wiersze dla dzieci. Odpowiedzialne za konkurs Małgorzata Kowarska i Alicja Niczyporuk. Do konkursu przystąpiło 30 dzieci, które recytowały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Jury w składzie pani dyrektor Mirosława Szpyruk i pani Danuta Chwedoruk przyznały miejsca.

Grupa czterolatków:

1 miejsce: Aleksander Żuk

2 miejsce: Amelia Niedzielska

3 miejsce: Wiktor Łukaszuk

Grupa pięciolatków

1 miejsce: Julia Bazyluk

2 miejsce: Michalina Dziem

3 miejsce: Emilia Skrzypczak

Grupa sześciolatków

1 miejsce: Lena Jakimiak

1 miejsce: Anna Tur

2 miejsce: Julia Mikołajczuk

3 miejsce: Maja Rogulska

Nagrodzone dzieci otrzymały nagrody książkowe a pozostałe narody pocieszenia.

„To i owo o Wielkanocy”

Pod takim tytułem odbyło się wielkanocne spotkanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rokitnie. Uczestniczyły w nim najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Rokitnie. Była to grupa czterolatków i sześciolatków. Członkini zespołu „Podlasianki” pani Jadwiga Dawidziuk opowiadała dzieciom jak to dawniej przed i w okresie Świąt Wielkanocnych bywało. Dzieci poznały najważniejsze polskie zwyczaje i obrzędy wielkanocne. Wysłuchały opowiadania „Jak Kubuś Puchatek świętował Wielkanoc. Wspólnie układały wielką pisankę z piłeczek oraz wykonały zajączki z papieru. O wielu wielkanocnych obyczajach pamiętamy także dzisiaj. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne.

Wyjazd do Białej Podlaskiej

Kolejny raz uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do Państwowej Wyższej Szkoły w Białej Podlaskiej. 15.12.2016r. wyjechali w celu obejrzenia spektaklu pt. „W oczekiwaniu na Święta” w wykonaniu studentów. Przedstawienie było piękne i wzruszające. Dzieci poczuły atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia . Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle, zmieniające się sceny i dekoracje. Emocje wywołała przede wszystkim piękna muzyka i stroje aktorów. Dzieci miały możliwość zrobienia zdjęć z aktorami na scenie. Wyjazd wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach.

Czysta Ziemia

Dnia 07.12.2016r. odbyło się podsumowanie IX edycji konkursu „Czysta Ziemia”, który został zorganizowany przez Wydział Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej. Uczeń, który był najaktywniejszy w wykonywaniu zadań konkursowych to Kacper Tur. Otrzymał nagrodę rzeczową. Odpowiedzialni za konkurs : Małgorzata Kowarska – koordynator konkursu; Bożena Wediuk; Joanna Zaciura. Pomagały Anna Tur i Joanna Siedlecka.

Dziękujemy rodzicom i uczniom za zaangażowanie i pomoc w zbiórce surowców wtórnych.

W październiku odbyła się zbiórka makulatury i elektrośmieci.

Wyniki  konkursu – zbiórka makulatury

I miejsce – Szymon Malesa

II – Mikołaj Rozwód

III – Anna Tur

IV – Martyna Lewczuk

 

Wyniki konkursu – zbiórka elektrośmieci

I miejsce – Maciej Wediuk

II – Lena Jakimiak

III – Jakub Marczuk

IV – Zuzanna Bohenek

Dzień Pluszowego Misia

25.11.2016r. uczniowie oddziału przedszkolnego z ulubionymi maskotkami misia wybrali się na zaproszenie pani Ani do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokitnie. Zostały przeprowadzone konkursy, dzieci rozwiązywały krzyżówki, zagadki. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki i bawiliśmy się. Pani Ala czytała fragment książki „Kubuś Puchatek”. Dzieci zjadły smaczne kanapki z miodkiem. Po powrocie do szkoły odbył się konkurs plastyczny na najpiękniejszego misia. Dzieci obejrzały fragmenty bajek z Misiem Uszatkiem, Colargolem, Kubusiem Puchatkiem. W tym dniu każde dziecko świetnie bawiło się.

Wycieczka do Białej Podlaskiej

Dn. 25.10. 2016r. uczniowie począwszy od czterolatków do klasy III wyjeżdżali do kina w Białej Podlaskiej na film „Sekretne życie zwierząt domowych”. Starsi uczniowie opiekowali się najmłodszymi kolegami. Po filmie zwiedzaliśmy miasto.

 


Rok szkolny 2015/2016

Magiczne Ogrody

Dnia 18 maja uczniowie kl. Ia, Ib, Ic i IIb wraz z wychowawcami wyjeżdżali na wycieczkę do Magicznych Ogrodów. W pobliżu Janowca nad Wisłą, wśród łąk, lasów i wąwozów znajdują się Magiczne Ogrody. To pierwszy w Polsce park tematyczny zbudowany w oparciu o oryginalną, baśniową historię.   Płynęliśmy statkiem z Janowca do Kazimierza Dolnego. Tu w Kazimierzu zwiedziliśmy rynek i mogliśmy kupić pamiątkę. Wycieczka była udana.

 

Wycieczka do Janowa Podlaskiego

Jak co roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły wyjeżdżają do Janowa Podlaskiego. Uczestnicy wycieczki to uczniowie klasy 0a, 0b i Ib. Zwiedziliśmy muzeum Parku Krajobrazowego Podlaski Przełom Bugu. Pan opowiadał o faunie i florze parku. Również odwiedziliśmy Stadninę Koni. Podziwialiśmy Zamek Biskupi, gdzie historia łączy się z nowoczesnością. Wszyscy byli zafascynowani wyglądem zamku. Wycieczka była wspaniała.

 

Ognisko w Szadku

Uczniowie pierwszych klas mieli wspólne ognisko w Szadku. Pan Szczepan Plażuk z Koła Łowieckiego wraz z małżonką przygotowali ognisko. Dzieci otrzymały kiełbaski z grilla, napój i lody. Pan Szczepan opowiadał o mieszkańcach lasu oraz pokazał okazy poroży. Dziękujemy panu Szczepanowi za zaproszenie. Ognisku towarzyszyły wspólne zabawy ruchowe.

 

Konkurs recytatorski

Wychowawczynie klas pierwszych wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizowały konkurs recytatorski. Uczniowie wybierali wiersze Juliana Tuwima lub Jana Brzechwy. Do konkursu przystąpiło 25 uczniów z klas I-III. Nagrody książkowe i pocieszenia ufundowała Gminna Biblioteka Publiczna w Rokitnie.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Milena Kozaczuk i Eryk Semeniuk

II miejsce – Karol Kownacki i Hanna Ludwiczuk

III miejsce – Gabriela Gryciuk i Zosia Kowalska

Wyróżnienie – Dorota Karczmarz i Krzesimir Dawidziuk.

Dziękujemy komisji konkursowej w składzie: pani dyrektor Mirosława Szpyruk

pani Danuta Fedoruk, pani Krystyna Zaciura.

Woda, słońce, powietrze, las – kochamy was

Dnia 22 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie klasy Ib, Ic oraz chóru szkolnego wraz z opiekunami Małgorzatą Kowarską, Bożeną Wediuk, Joanną Siedlecką przygotowali przedstawienie pod tytułem „Woda, słońce, powietrze, las – kochamy was”. Uczniowie odgrywając krótkie scenki zachęcali wszystkich do dbania o naszą planetę. Pokazali, jak ważna jest przyroda i jak możemy o nią troszczyć się każdego dnia. Po przedstawieniu można było obejrzeć eksponaty z Lubelskiego Parku Krajobrazowego – Ośrodek Zamiejscowy Janów Podlaski. Pani Magda przekazała informacje o najcenniejszych przedstawicielach fauny i flory parku. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani na zielono.

Przystąpiliśmy do konkursu Czysta Ziemia. Zachęcamy do zbiórki surowców wtórnych (makulatura, nakrętki,tonery drukarek, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny). Zbiórka w dn. 01-02. 06. 2016r. Dziękujemy.

Wycieczka do Białej Podlaskiej

Dnia 19 kwietnia uczniowie klasy Ib, Ic i 0b. wyjeżdżali do Białej Podlaskiej. Pierwszą atrakcją było kino 3D. Oglądaliśmy film animowany Kung Fu Panda. Następnie pojechaliśmy na Pływalnię ZWWF. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale, mogliśmy korzystać z atrakcji basenu. Najbardziej dzieciom podobała się zjeżdżalnia.


Wycieczka do Białej Podlaskiej

Dnia 16.12.2015r. odbyła się wycieczka do Białej Podlaskiej. W wycieczce uczestniczyli uczniowie z klas Ia i Ib. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. „Droga do Betlejem” w wykonaniu studentów z Państwowej Szkoły Wyższej. Przedstawienie było piękne. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje. Jednak największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i stroje aktorów. Po spektaklu udaliśmy się na spotkanie z redaktorami czasopisma „Słowo Podlasia”. Po zapoznaniu dzieci z pracą redaktorów zrobiliśmy wspólne zdjęcie, które ukazało się w tygodniku. Również odwiedziliśmy zespół pałacowo- parkowy Radziwiłłów – obiekt zabytkowy obejmujący pozostałości dawnego zamku zbudowanego na planie gwiazdy pięcioramiennej z pięcioma bastionami otoczonymi fosą i wałem ziemnym. Wyjazd wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po wycieczce.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie grup przedszkolnych z okazji niezwykłego święta -,,Światowego Dnia Pluszowego Misia’’. Impreza połączona została z akcją Cała Polska Czyta Dzieciom. Przedszkolaki poznały historię ww. święta, uważnie słuchały czytanych bajek o niedźwiadkach, uczestniczyły w różnych zabawach. Ważne było także kształtowanie u dzieci poczucia konieczności poszanowania zabawek. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. Dziękujemy pani Annie Michaluk kierownik Biblioteki Publicznej za współpracę i ciepłe przyjęcie przedszkolaków.

Wychowawcy grup

Ach co to był za bal

Wszyscy uczestnicy tego balu, który odbył się 24 listopada, mieli podobne stroje – w paski. W balu wzięły udział grupy przedszkolne ,,Żabki’’ i ,,Biedronki’’. Basia główna bohaterka uwielbia paski i dlatego nasza impreza odbyła się pod Hasłem ,,Basiowy Bal Pasiastych’’. Były wspólne zabawy, tańce, nie zabrakło również konkursów i  zagadek. Główna bohaterka jest postacią z książki Zofii Staneckiej pt. ,,Basia i kolega z Haiti’’. promująca tolerancję.

Wycieczka do Urzędu Gminy

18 listopada uczniowie klasy Ib naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Urzędu Gminy w Rokitnie. Głównym założeniem wycieczki było przybliżenie działalności urzędu. Zwiedzanie urzędu rozpoczęło się od spotkania z panem Jackiem Szewczukiem – wójtem gminy. Pan Jacek zaprosił uczniów do swojego gabinetu. Pan Wójt opowiadał o swojej pracy. Poznały pracę Rady Gminy, a także historię herbu oraz przypomniał nazwy miejscowości wchodzących w skład gminy. Prowadzący spotkanie zadawał wychowankom naszej placówki wiele pytań, które sprawdzały wiedzę zdobytą w szkole. Następnie uczniowie zwiedzili inne pomieszczenia Urzędu Gminy. Na koniec spotkania uczniowie przeszli do sali obrad, w której odbył się słodki poczęstunek. Dzieci zostały przyjęte przez pracowników instytucji niezwykle ciepło i życzliwie.
Uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią bardzo dziękują Wójtowi Gminy Rokitno p. Jackowi Szewczukowi za przygotowanie miłego, ciekawego i pouczającego spotkania.

,,Edukacja przez ruch”

System ,,Edukacja przez ruch” Doroty Dziamskiej to jedna z metod innowacyjnych, którą wdrażam na zajęciach z dziećmi w przedszkolu. Metoda ta opiera się na formach i metodach kształcenia oraz terapii poprzez spontaniczny ruch.
Przez ruch dziecko uaktywnia zmysły, dzięki którym poznaje otaczający świat. Podczas zajęć ruch jest zaplanowany, rytmiczny i dopełniony muzyką. Jest to metoda, dzięki której wspólna zabawa staje się przyjemnością a dzieciom dostarcza ogromnej satysfakcji i radości z wykonywanej pracy.

Notatkę sporządziła mgr Ewa Jakubiec

,,Święto Marchewki’’

        Dzieci z grup przedszkolnych doskonale wiedzą, że owoce i warzywa należy spożywać codziennie, nie tylko dlatego że są smaczne ale bardzo zdrowe. Aby wszystkie dzieci utwierdziły się w tym przekonaniu w przedszkolu został zorganizowany ,,Kolorowy Dzień Owoców i Warzyw’’ połączony z ,,Dniem Marchewki’’.
       W każdej z grup przedszkolnych odbywały się degustacje owoców i warzyw, dzieci rozpoznawały je po smaku i zapachu. Wykonały wiele ciekawych prac plastycznych utrwalając nazwy nieznanych owoców i warzyw. Jesteśmy pewne ,że po tak atrakcyjnie spędzonym święcie, dzieci będą wiedziały ,że owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywiania.
       W akcję włączeni zostali rodzice, którzy na drugie śniadanko wręczają dzieciom owoce i warzywa a nie słodycze.
Dziękujemy rodzicom za dostarczanie świeżych produktów.

Wychowawcy grup przedszkolnych

Ślubowania nadszedł czas!

         Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Dzieci poznają nowe środowisko, kolegów i nauczycieli. 22 października 2015 r pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej przeżywali niezwykłą uroczystość – ślubowanie. To bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu każdego pierwszaka. Podczas uroczystego apelu towarzyszyli dzieciom rodzice, zaproszeni goście, koledzy ze starszych klas, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Dzieci z trzech klas pierwszych przedstawiły przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: Joanny Zaciury, Małgorzaty Kowarskiej, Bożeny Wediuk  program artystyczny pt. ,, Ślubowania nadszedł czas”. Pierwszaki z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej uczniowie z powagą złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, którego treść odczytała wychowawczyni klasy pierwszej. Po ślubowaniu pani dyrektor Mirosława Szpyruk wielkim ołówkiem  pasowała pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej w Rokitnie. Każdy świeżo pasowany uczeń, otrzymał pamiątkowy dyplom oraz małe maskotki, które wręczyli im rodzice. Ponadto otrzymali drobne upominki od pani dyrektor. Na zakończenie miłego i pełnego wrażeń dnia, rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek. Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń. 
       Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Spotkanie z Pielęgniarką

7.10.2015r. grupy przedszkolne gościły w salach p. pielęgniarkę, która przeprowadziła podstawowe szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały okazję poćwiczyć na fantomie masaż serca i sztuczne oddychanie. Dowiedziały się również jak prawidłowo ułożyć poszkodowaną osobę w pozycji bezpiecznej. Mamy nadzieję , że nauka poprzez zabawę nie zostanie przez dzieci zapomniana.

 


Rok szkolny 2014/2015

Wycieczka do Janowa Podlaskiego

Dn.11.06.2015r. dwie grupy pięciolatków wybrały się na wycieczkę do Janowa Podlaskiego. Pierwszą atrakcją było zwiedzanie muzeum Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Pani Zyta opowiadała o zwierzętach zamieszkujących nasze tereny. Zwiedziliśmy kościół, park oraz jedyny zachowany w Polsce dystrybutor paliwa pompowany ręcznie. Potem pojechaliśmy na jedną ze ścieżek ekologicznych. Uczniowie otrzymali pojemniczki z lupami i obserwowali znalezione przez siebie żyjątka. Potem zwiedzaliśmy stadninę koni. Na zakończenie wycieczki wybraliśmy się na lody. Wróciliśmy do szkoły pełni wrażeń.

 Przedszkolaki w Multicentrum

13 kwietnia 2015r. oddziały przedszkolne wyjechały na wycieczkę do Białej Podlaskiej. Odwiedziły Multicentrum ( dzieci wzięły udział w różnorodnych zajęciach), Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży ,, Barwna” oraz uczestniczyły w zajęciach plastycznych w Muzeum Południowego Podlasia.
Wycieczkę zorganizowała Pani Ewa Jakubiec, opiekunami były Pani Małgorzata Kowarska i Pani Alicja Niczyporuk.

Dzień Matki

Dnia 26 maja w Zespole Szkół w Rokitnie uroczyście obchodziliśmy Dzień Matki. Dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawczyń Alicji Niczyporuk, Ewy Jakubiec i Małgorzaty Kowarskiej przygotowały montaż słowno – muzyczny. Rodzice byli wzruszeni występem swoich pociech. Nagrodzili ich gromkimi brawami. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego i solistów naszej szkoły. Również podziwialiśmy występy zespołów tanecznych dzieci klas 0 – III oraz gimnazjalistów. Każda mama otrzymała upominek wykonany przez dziecko. Po uroczystości mamy spotkały się na słodkim poczęstunku.

„W świecie teatru”

W dniach 16.03-20.03.2-15r. w oddziałach przedszkolnych odbył się cykl zajęć pod hasłem „W świecie teatru”. Maluchy oglądały sztuki teatralne między innymi „Przygody Koziołka Matołka”, zapoznały się z teatrem jako miejscem sztuki i kultury.
Zorganizowano w salach kąciki teatralne, w których znalazły się własnoręcznie wykonane sylwety, kukiełki, elementy strojów różnych postaci, dekoracje. Chętne dzieci mogły zaprezentować swój talent aktorski podczas występów teatralnych.
Budowały w zespołach, z wykorzystaniem różnorodnych klocków; puf – zamki dla wymyślonych baśniowych postaci. Dzieci malowały również swoje ulubione postacie bajkowe, samodzielnie tworzyły swoje „małe bajeczki”.
Poznały znaczenie nowych słów związanych z teatrem: sufler, kurtyna, widownia, scena. Wychowawcy trzymają kciuki za wszystkie talenty aktorskie.

Czyste powietrze wokół nas

Już po raz kolejny grupy przedszkolne przystąpiły do realizacji programu edukacyjnego ,,Czyste powietrze wokół nas’’. Zajęcia, w których uczestniczyły dzieci to:

 • Co i dlaczego dymi?
 • Jak się czuję, kiedy dymi papieros?
 • Co się dzieje , gdy ludzie palą papierosy?
 • Jak uniknąć dymu papierosowego?Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, obserwowały podczas wycieczki źródła dymu, ozdabiały znaczek ’’ Nie pal przy mnie’’, rysowały różne źródła dymu, zapoznały się z postacią Dinusia.
  Kochani rodzice pamiętajcie aby:
  • spędzać z dzieckiem dużo czasu
  • pokazać dobry przykład swoim zachowaniem
  • umieć uważnie słuchać tego co ma do powiedzenia dziecko
  • rozmawiać z dzieckiem o świecie nawet na trudne tematy
  • ustalać ścisłe reguły dotyczące palenia i picia w domu.

Drodzy Rodzice
Dziecko ma prawo do oddychania powietrzem wolnym od dymu tytoniowego w domu i we wszystkich miejscach publicznych.
Dzieci i wychowawcy grup.

Program realizowały: mgr Ewa Jakubiec, mgr Alicja Niczyporuk, mgr Małgorzata Kowarska.

Wycieczka do Białej Podlaskiej

W dniu 19 stycznia 2015r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły, a więc uczniowie klasy 0 – III wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na przedstawienie teatralne pt. : „Zaczarowany ołówek”.
Spektakl wystawił Teatr Wrocławski. Nasi uczniowie obejrzeli niezwykłe przygody wesołego chłopca Michasia, który uwielbiał rysować. Z pomocą czarodziejskiego ołówka, otrzymanego od staruszka , wszystko co narysował natychmiast się materializowało. Michaś przeżywał mnóstwo przygód, poznawał nowych ludzi i ochoczo pomagał wszystkim wokoło. Dzieci z zapartym tchem oglądali przedstawienie podziwiając kostiumy oraz szereg niepowtarzalnych tricków teatralnych uzupełnionych zdobyczami techniki XXI wieku. Po spektaklu przedszkolaki zwiedzały Park Radziwiłłów. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

„Basiowy Bal Pasiastych”
Przedszkolaki 27 listopada wzięły udział w „Basiowym Balu Pasiastych”. Wspólna zabawa, radość i tańce towarzyszyły dzieciom przez cały dzień, a uśmiech nie znikał z twarzy. Paseczki od góry do dołu królowały na strojach uczestników balu.
W tym uroczystym dniu Pani dyrektor Mirosława Szpyruk nadała imiona grupom w oddziale przedszkolnym. Grupa 0a – wychowawca Alicja Niczyporuk otrzymała imię „Biedronki”, 0b – wychowawca Małgorzata Kowarska „Krasnoludki”, 0c – wychowawca Ewa Jakubiec „ Żabki”. Każda grupa zaprezentowała krótki występ muzyczny.

Światowy Dzień Pluszowego Misia
W dniu 25 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.
Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami.
Następnie udaliśmy się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Rokitnie. Pani Anna Michaluk przygotowała dla dzieci wiele atrakcji. Uroczysty dzień rozpoczął się od wspólnej zabawy. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, były konkursy, quizy, zabawy plastyczne, misiowe tańce, degustacja miodku i misiowych żelków, ale najwięcej radości sprawił dzieciom fakt zaprezentowania swojego pluszaka kolegom. Miśki rozgościły się na dobre w przedszkolu. To był dzień pełen gwaru i radości.

Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury
W ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” 22 października odbył się w naszym Oddziale przedszkolnym Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury, który upłynął pod hasłem: „Przedszkolaki dbają o przyrodę”. W czasie zajęć maluchy dowiedziały się w jaki sposób mogą chronić przyrodę, przypomniały sobie o konieczności segregowania śmieci w szkole oraz w domach, oglądały zdjęcia różnych zakątków Polski, podziwiając różnorodność krajobrazów i ich piękno. Dowiedziały się również, że należy oszczędzać wodę i dbać o świeże powietrze.
Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne oraz edukowanie ich w zakresie przyrody i ekologii. Cieszymy się, że i nasze maluchy mogły przyłączyć się do tego programu ucząc się jak zostać strażnikiem przyrody. Koordynatorem programu jest Małgorzata Kowarska.

Udało się!!!

30 Września 2014 roku o godzinie 12.00 przez 2 minuty 313 328 dzieci w całej Polsce szczotkowało ząbki! Został ustanowiony Nowy Rekord Guinnessa. Nasze przedszkolaki również brały udział w tej akcji. Małym czyścioszkom gratulujemy i zachęcamy do codziennego dbania o ząbki. Oddziały przedszkolne realizują już drugi rok program edukacji zdrowotnej „Akademia Aquafresh”.

Koordynatorem akcji jest Pani Ewa Jakubiec. ( Zdjęcia z akcji w galerii)

 

Rok szkolny 2013/2014

Gospodarstwo Usługowo – Handlowe „Farmer”

        Dnia 17.06.2014r. uczniowie oddziałów przedszkolnych zostali zaproszeni do zwiedzenia parku maszyn rolniczych. Wycieczka cieszyła się dużym zainteresowaniem, a  najbardziej uradowani byli  chłopcy, mogli wsiadać do maszyn. Czuli się jakby byli kierowcami. Dziękujemy właścicielom za zaproszenie oraz za słodki poczęstunek.

W pensjonacie „Dolina Bugu”

        Wychowawcy i uczniowie oddziałów przedszkolnych dn. 24.06.2014r. zostali  zaproszeni na ognisko do pensjonatu. Na początku obejrzeli na telebimie bajkę dla dzieci, później zjedli smaczną kiełbaskę oraz lody. Mieli  możliwość pograć w piłkę lub skorzystać z trampoliny. Rodzice, wychowawcy i uczniowie bardzo gorąco dziękują właścicielom za zaproszenie i serdeczne przyjęcie.

WYCIECZKA DO BIAŁEJ PODLASKIEJ

    19.02 2014r. odbyła się wycieczka do Białej Podlaskiej uczniów  kl. 0 – III. Pierwszym punktem wycieczki było obejrzenie spektaklu teatralnego w Kinie Merkury „ Alibaba i 40 rozbójników” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.
    Po spotkaniu z teatrem uczniowie udali się do Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, gdzie mogli z bliska poznać pracę strażaków. Mieli możliwość zobaczyć nowoczesny  sprzęt jakim posługują się strażacy. Wycieczka bardzo podobała się uczniom. Dziękujemy straży, że mogliśmy uzyskać wiele nowych informacji     o ich pracy.

KONKURS RECYTATORSKI

    Dnia 5.06.2014r. odbył się konkurs recytatorski wierszy Marii Konopnickiej. Konkurs obejmował uczniów kl. I – III. Spośród 21 uczestników jury nagrodziło uczniów:
I – miejsce zdobyła Julia Stefaniuk z kl. III  
II – miejsce Kacper Tur z kl. III
III – miejsce Dominik Korniluk  kl. IIb
    Wyróżnienia otrzymali: Amelia Wojdat z kl. Ia, Szymon Kozaczuk z kl. IIa. Osoby nagrodzone otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze przygotowali się do prezentacji wierszy. Chętnie i z wielkim zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, jak również aktorskie. Niektórzy uczestnicy posiadali rekwizyty. Organizatorzy konkursu Bożena Wediuk i Joanna Zaciura dziękują uczniom, rodzicom  i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu konkursu.

„Akademia Aquafresh”

Oddziały przedszkolne w Zespole Szkół w Rokitnie biorą udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”. Program ten stawia sobie za cel zwalczanie występowania próchnicy u dzieci w Polsce poprzez szeroko prowadzone dziania profilaktyczne dla najmłodszych. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedziały się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznały budowę zęba. We wszystkich zajęciach dzieciom towarzyszyli bohaterowie „Akademii Aquafresh” – postacie Lili, Bili i Milki. Odwiedziliśmy również gabinet stomatologiczny – poznaliśmy jego wyposażenie oraz specyfikę pracy stomatologa.

Dzień Pluszowego Misia

            25 listopada  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia  w grupie sześciolatków  odbyła się uroczystość ku czci poczciwego, starego misia. Dzieci w tym dniu z wielką radością przyszły do przedszkola trzymając w ramionach swojego pluszowego przyjaciela. Z tej okazji w naszym przedszkolu zaroiło się od misiów. Były te zupełnie malutkie, które nosimy na szczęście w kieszeni,  jak również te wielkie, które trudno nam objąć,  czy wreszcie te sławne, o których mówi się wszędzie, niemal w każdej części świata jak: Kubuś Puchatek  i Miś Uszatek.

            Uroczystość rozpoczęliśmy „Barwną Paradą Misiów”, podczas której w rytmie muzyki, dzieci kolejno prezentowały swoje misie przyniesione z domu.  Podążając w dalszym ciągu tropem Misia dzieci w czasie śniadania mogły delektować się  słodkim smakiem miodu. Ponadto  w tym dniu na dzieci czekały różne atrakcje, rebusy, konkursy, mnóstwo misiowej muzyki.

„Basiowy Bal Pasiastych”

            Po raz czwarty w naszym przedszkolu odbył się „Basiowy Bal Pasiastych”. W tym dniu nasze przedszkole zamieniło się w jedną wielką pasiastą rodzinę. Wszystkie maluchy przyszły do przedszkola w pasiastych strojach. Zastanawiacie się dlaczego PASIASTYCH? Basia, główna  bohaterka serii książek Zofii Staneckiej bardzo lubiła pasiaste ubrania, najbardziej biało – czerwone dlatego w ten dzień wszyscy byli ubrani w paski. Na balu były konkursy, tańce z balonikiem. Wszystkie konkursy przeplatane były wspólnymi tańcami. Nie mogło zabraknąć  smacznego poczęstunku.

87 URODZINY KUBUSIA PUCHATKA

        Październik to miesiąc urodzin ulubionego misia dzieci Kubusia Puchatka. Z tej okazji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rokitnie odbyło się spotkanie dla najmłodszych uczniów szkoły poświęcone tej sympatycznej postaci, która towarzyszy dzieciom już od 87 lat. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym zaśpiewaniem gromkiego „Sto lat” dla Kubusia złożeniem symbolicznych życzeń.  Dzieci wesoło się bawiły na urodzinach Kubusia Puchatka, na tę okoliczność każde dziecko przyniosło ulubionego misia maskotkę. Później maluchy wysłuchały fragmentu opowiadania o Kubusiu. Było wspólne śpiewanie piosenek, rozwiązywanie zagadek, nie zabrakło również słodkiego „małego co nieco”. Na pamiątkę wydarzenia zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Dzieci  mile wspominają ten uroczysty dzień.

DZIEŃ MARCHEWKI

        W ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury zorganizowałam już po raz trzeci w grupie sześciolatków  Dzień Marchewki. Głównym celem akcji było promowanie spożywania warzyw, określanie jadalnej części marchewki, poszerzenie wiedzy na temat pochodzenia marchwi i jej odmian a także doskonalenie umiejętności pracy w zespole. Dzieci ubrane w pomarańczowe stroje brały udział w zabawach muzycznych, plastycznych przygotowanych przez nauczycieli, z marchewką jako główną bohaterką dnia.Nie obyło się bez degustacji soku z marchwi i chrupania surowej marchewki. Na konie każde dziecko wykonało pracę plastyczną związaną z marchewką. To był bardzo smakowity dzień!

  ,,KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY’’ – OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY 2013/2014 

         Nasze przedszkole przystąpiło po raz trzeci do realizacji Programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’. Koordynatorem programu jest Małgorzata Kowarska.  Edycja programu ma on na celu popularyzację ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli. Uczestnicząc w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przedszkole otrzymuje materiały edukacyjne, dzięki którym możliwa jest realizacja scenariuszy zajęć oraz wybranych działań ekologicznych. Zdobycie tytułu „Kubusiowych Przyjaciół Natury” potwierdzone certyfikatem, wymaga od nas realizacji określonych w regulaminie programu działań. Zdobyliśmy już dwa certyfikaty. Mamy nadzieję, że w tym roku szkolnym również nam się uda.

 

Rok szkolny 2012/2013

Przyszła Wiosna

  W maju grupa przedszkolna O „a” przedstawiła dzieciom grup przedszkolnych oraz uczniom klas I-III inscenizację pt. „Przyszła wiosna” . Dziękujemy wychowawcom i dzieciom za przybycie.

Dzieci z grupy O”a” z wychowawcą

                                                     Spotkanie z psychologiem

        Dnia 6.02.2013r odbyło się spotkanie rodziców, dzieci z klas przedszkolnych z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Terespolu z Panią Ewa Gawlińską.Tematem spotkania była dojrzałość szkolna dziecka oraz metody wychowawcze stosowane w wychowywaniu dzieci. Spotkanie to dało możliwość indywidualnych rozmów z Panią psycholog na tematy nurtujące rodziców. Organizatorem spotkania była Pani mgr Ewa Jakubiec i Pani pedagog mgr Anna Szewczak.

Podsumowanie zajęć czytelniczych w klasie 0a

W dniach 12-16.XI.2012r w klasie 0a odbył się cykl zajęć poświęconych tematyce baśniowej i czytelniczej. Dzieci przynosiły do klasy swoje ulubione książki z bajkami, tworzyły w zespołach własne książeczki, wykonywały kukiełki oraz zakładki do książek. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” zapraszaliśmy rodziców, którzy chętnie przychodzili do przedszkola i czytali dzieciom ciekawe książki.
            Dziękuję p. Marii Wojdat, p. Beacie Łukaszuk oraz p. Kasi Semeniuk za włączenie się do akcji czytania dzieciom. Gościliśmy również p. Anię Michaluk kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej, która w każdy pierwszy wtorek miesiąca czyta dzieciom ich ulubione bajki.
Całą akcję zakończył występ dzieci w inscenizacji „Jesienne igraszki” dla pozostałych grup przedszkolnych.

Jasełka „Kolęda na Ziemi”

Tegoroczne jasełka „Kolęda do Ziemi” odbywały się 21 grudnia 2012roku w bibliotece szkolnej. Wzięły  w nich udział uczniowie klas 0b i Ib pod kierownictwem mgr Alicji Niczyporuk i mgr Joanny Zaciura. W pięknie udekorowanej bibliotece zasiedli zaproszeni goście, uczniowie i  nauczyciele wraz z dyrekcją szkoły. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor. Po krótkim wystąpieniu rozpoczęło się przedstawienie jasełkowe. Widzowie po raz kolejny mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się spędzić noc w stajence. Jednak dla nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon.
        Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami przygotowanymi przez chór pod kierownictwem mgr Joanny Siedleckiej. Na koniec zaproszeni goście i nauczyciele otrzymali skromne upomonki.

Basiowy Bal Pasiastych

27.11.2012r. przedszkolaki   bawiły się na Basiowym  Balu Pasiastych. Wszystko zaczęło się od Basi, głównej bohaterki serii książeczek dla dzieci. Akcję zainicjowało Wydawnictwo Lektorklett, promując tym samym czytanie w połączeniu z dobrą zabawą.
        Nasze przedszkole również włączyło się do tej akcji. Na naszym balu, dzięki Rodzicom, wszystkie  dzieci miały  tego dnia ubranka w najróżniejsze paski.  Odbyły się ciekawe zabawy taneczne i integracyjne – basiowe tańce-łamańce. Przedszkolaki były rewelacyjnie przygotowane i do każdego zadania podeszły profesjonalnie. Ich uśmiechy na buziach
i zachwycone oczka mówiły wszystko. Nie zabrakło tez pysznego ciasta w paski. Cała uroczystość była dla przedszkolaków niezapomnianym wydarzeniem.

Dzień Pluszowego Misia

Kochane przez dzieci pluszowe misie obchodzą swoje święto 25.XI. Z tej właśnie okazji 27.XI. zorganizowano imprezę dla dzieci z grup przedszkolnych.
        Maluchom ogromną radość sprawiła możliwość przyniesienia swoich ulubionych misiów i pluszaków, dzięki którym w szkole zapanowała ciepła, serdeczna atmosfera. Dzieci poznały historię pluszowego misia, recytowały wiersze, wysłuchały czytanej przez p. Dyrektor książeczki o Kubusiu Puchatku oraz brały udział w konkursie wiedzy o życiu i zwyczajach niedźwiedzi. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ”Misie, misiaczki”. Nie było łatwo wybrać prace najlepsze, po prostu naj… naj… Dziękujemy jury, które w składzie: p. Dyrektor Dorota Hura, p. Danuta Chwedoruk, p. Marlena Sobiczewska wskazały zwycięzców:
1 miejsce – Ewa Niedzielska, kl. 0a;
2 miejsce – Szymon Jakubiuk, kl. 0a;
3 miejsce – Julia Wasiluk, kl. 0a.
W konkursie wzięło udział 35cioro dzieci z trzech grup przedszkolnych.
        Dla wszystkich uczestników konkursu przewidziano drobne upominki sponsorowanego przez p. Dyrektor Mirosławę Szpyruk. Imprezę zakończyło wspólne odśpiewanie „100 lat” oraz słodki poczęstunek (miodek na wafelku).

Organizatorem imprezy była Ewa Jakubiec. Do zobaczenia za rok

Wycieczka  klas 0a, 0b, 0c do Białej Podlaskiej

23.XI.2012r. odbyła się wycieczka dla klas 0a, 0b, 0c do Multicentrum w Białej Podl. oraz do Muzeum Południowego Podlasia. Multicentrum to nowoczesna, skomputeryzowana  placówka służąca nauce i wzbogaceniu wiedzy.
        Dzieci pracowały w zespołach, każdy na innym module realizując wybrany temat: klocki K’NEX, multidzieciak, multiśrodowisko. Zajęcia te pomagały w rozbudzeniu talentów i pasji, które czekają jeszcze na odkrycie J.
        W Muzeum Południowego Podlasia odbyły się warsztaty plastyczne – malowanie ceramiki (kafelki). Dzieci obejrzały również wystawę archeologiczną.
    Maluchy z dużym zaangażowaniem  wykonywały poszczególne zadania doskonale się bawiąc a jednocześnie nabywając nowe wiadomości i umiejętności.
        Wycieczkę zorganizowała Ewa Jakubiec, opiekunkami były: Małgorzata Kowarska i Alicja Niczyporuk.

Spotkanie z panią dietetyk

W dniu 27 września uczniowie Zespołu Szkół w Rokitnie wzięli udział w spotkaniu z panią dietetyk. Celem spotkania było przekazanie uczniom wiedzy na temat zdrowego odżywiania się. Uczniowie usłyszeli o tym, jak ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu jest zjadanie śniadania. Szczególne wartości odżywcze posiada pieczywo pełnoziarniste. Zjadając je dostarczamy dla naszego organizmu błonnika, białka, magnezu, fosforu. Prawidłowo dobrany posiłek dodaje energii potrzebnej do pracy umysłowej w szkole. Oczywiście nie powinny to być chipsy i batony zakupione w drodze do szkoły. Zamiast tego, na przekąskę do tornistra lepiej zabrać orzechy, migdały, bowiem dostarczą nam mikroelementów poprawiających nasze myślenie. Pani dietetyk przestrzegła również przed nadmiernym piciem wszelkich napojów gazowanych i  sztucznie barwionych. Uszkadzają one nasz układ kostny (zwłaszcza coca-cola), oraz mogą powodować nadmierną pobudliwość. Spotkanie było bardzo interesujące, mam nadzieję, że wpłynie choć odrobinę na poprawę diety naszych uczniów.

 „Zdrowie na talerzu”

W dniu 13 września 2012r. klasa IIIa wzięła udział w akcji promującej zdrowy styl żywienia, zorganizowanej przez panią Małgorzatę Iwańczuk. Na początku obejrzeliśmy krótkie przedstawienie przygotowane przez grupę sześciolatków o warzywach. Później wzięliśmy udział w pogadance na temat roli witamin w naszym życiu. Dowiedzieliśmy się, za co odpowiedzialne są witaminy A B C D E, oraz czym może grozić ich brak w naszej diecie. Następnie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Zdrowie na talerzu”. Uczniowie, którzy przygotowali prace dostali symboliczne nagrody. Z klasy IIIa prace wykonały następujące osoby: Norbert Marciniak, Katarzyna Bazyluk, Aleksandra Filipczuk, Martyna Orzechowska, Adam Szewczuk.
        Uwieńczeniem akcji było wykonanie sałatki owocowej w swojej klasie. Uczniowie zachowując zasady bezpieczeństwa podczas pracy, pięknie pokroili owoce, a następnie ze smakiem kosztowali zrobionej potrawy.