Samorząd Uczniowski

Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2020/2021

Rada Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca: Agata Pietruczuk
Zastępca przewodniczącej: Aleksandra Tur
Skarbnik: Martyna Bożyk
Sekretarz: Amelia Wojdat
Kronikarze: Maja Jawoszek, Aleksandra Tur, Karolina Łukaszuk, Weronika Filipczuk, Martyna Bożyk, Amelia Wojdat
Sekcja dekoracyjna: Patrycja Walecka, Karolina Czauderna, Kornelia Kieczka, Joanna Karmasz, Julia Wasiluk, Karolina Drabik, Patrycja Samsoniuk

Opiekun: mgr Teresa Semeniuk

 


NASZYM KOCHANYM MAMOM

NASZYM KOCHANYM MAMOM (pdf.)


XXI EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI

,,GÓRA GROSZA”

W dniach 26.10.2020 r. – 19.05.2021 r. odbyła się w naszej szkole wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.
            Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na potrzeby rówieśników i chętnie przyłączyli się do tej akcji. Na szczególne podkreślenie zasługuje zaangażowanie przedszkolaków: trzylatków, czterolatków, pięciolatków, sześciolatków oraz najmłodszych uczniów. Widać to było nie tylko po ilości zebranych pieniędzy, ale też pięknym udekorowaniu puszek.

Niektóre klasy same przeliczyły zebrane pieniądze, np. klasa 2 a zebrała 36, 03 zł, a klasa 3 a – 49, 42 zł. Warto podkreślić, że dzieci z klas przedszkolnych i klas I – III uczyły się cały rok lub prawie cały rok stacjonarnie i dokonywały systematycznych wpłat, zadawały mnóstwo pytań w związku z tym, że z powodu pandemii akcja była w naszej szkole kilka razy wydłużana.

Dziękujemy

WSZYSTKIM PRZEDSZKOLAKOM I UCZNIOM NASZEJ SZKOŁY ORAZ ICH WYCHOWAWCOM

ponieważ wszystkie klasy wzięły udział w akcji.

19.05.2021r.  pieniądze zostały policzone przez komisję w składzie:

 1. Teresa Semeniuk, opiekun SU
 2. Martyna Bożyk, skarbnik SU
 3. Agata Pietruczuk, przewodnicząca SU
 4. Aleksandra Tur, zastępca przewodniczącej SU

Pracę komisji wsparły:

Amelia Wojdat, Maja Jawoszek, Joanna Karmasz, Julia Wasiluk, Karolina Łukaszuk, Weronika Filipczuk oraz pracownicy szkoły.

Liczenie monet trwało 3 godziny. Zebrane pieniądze ważyły ponad 25 kilogramów. Najcięższe okazały się monety jednogroszowe, których było 6711, monet dwugroszowych zebraliśmy 2948, a monet pięciogroszowych 1664.

Oczywiście były także monety dwugroszowe, pięciogroszowe, dziesięciogroszowe, dwudziestogroszowe, pięćdziesięciogroszowe, jednozłotowe, dwuzłotowe i pięciozłotowe.

Uczniowie naszej szkoły zebrali łącznie 665,67zł.

Zebrane środki zostały następnego dnia wysłane w trzech przesyłkach na adres wskazany przez organizatora, Towarzystwo „Nasz Dom” w Warszawie.
            Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.
                                                                      

   Sekretarz Samorządu Uczniowskiego

                                                               Amelia Wojdat

                             


Święto Narodowe Trzeciego Maja

3 maja 2021 r. obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji, która podejmowała działania dla wzmocnienia struktur zmagającego się z zaborcami państwa, jego siły militarnej, gospodarczej, społecznej.

Proponujemy uczcić ten dzień wywieszeniem flagi.

Oto relacja z obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja w 2020 r.:

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/art,1041,wystapienie-z-okazji-229-rocznicy-konstytucji-3-maja.html


13 kwietnia. Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

PAMIĘTAMY

„W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 r., Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej” – głosi treść uchwały Sejmu przyjętej przez aklamację w listopadzie 2007 r.

13 kwietnia 1943 r. o zbrodni dokonanej przez Sowietów usłyszał cały świat. Tego dnia Niemcy ogłosili informację o odkryciu w lesie pod Katyniem grobów polskich oficerów. Trzy lata wcześniej, wiosną 1940 r., na mocy decyzji najwyższych władz Związku Sowieckiego, zamordowano ponad 20 tys. żołnierzy Wojska Polskiego oraz policjantów – jeńców wojennych zatrzymanych po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski 17 września 1939 r. Byli wśród nich oficerowie, podoficerowie, szeregowcy, w tym rezerwiści stanowiący część elity II Rzeczypospolitej: lekarze, prawnicy, inżynierowie.

Ofiary chowano w masowych grobach, oprócz lasu katyńskiego były to miejscowości Miednoje, Piatichatki, Bykownia i inne miejsca na terytorium Związku Sowieckiego.

(Informacja ze strony www.sejm.gov.pl)


 

Rozstrzygnięcie konkursu – Sprzątanie Świata 2020

W nagrodę za udział w organizowanej przez EKOPHONE akcji: ODDAJ UŻYWANY TELEFON KOMÓRKOWY
POMAGAJĄC INNYM – POMAGASZ SWOJEJ SZKOLE, otrzymaliśmy kupon pieniężny „Sodexo”, który postanowiliśmy wręczyć Zuzi Szydłowskiej z klasy I b, która zebrała największą ilość telefonów.

Gratulujemy!

Jednocześnie dołączamy się do apelu EKOPHONE:

„Zacznijmy porządkowanie i sprzątanie świata od własnego biurka i otoczenia.

PAMIĘTAJ BĄDŹ EKO!”

Dyplom Zuzi

 


Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”


INFORMUJEMY

W akcji Sprzątanie Świata 2020 – w tym roku była to zbiórka telefonów – nasza szkoła zebrała  3,5 kg tych urządzeń.

 Wyróżnili się uczniowie z klas I-III, za co dziękujemy Dzieciom, Rodzicom i Wychowawcom.

Gratulujemy Zuzi Szydłowskiej z klasy I b, która zebrała aż 17 telefonów.

 


Góra Grosza

Zmieniły się terminy i zasady przeprowadzenia Góry Grosza. W związku z ograniczeniami w czasie zdalnego nauczania przyjmujemy następujące zasady organizatora.

  1. Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 26 października 2020 do 31 maja 2021 roku.
  2. Nauczyciele przekazują informację uczniom i uczennicom o zbiórce Góry Grosza. Na godzinie wychowawczej rozmawiają z uczniami i uczennicami, na czym polega akcja i dlaczego zbieramy monety, wykorzystując materiały promocyjne o akcji ze strony www.
  3. Uczniowie i uczennice zbierają u siebie w domu monety.
  4. Kiedy będzie można wrócić bezpiecznie do szkoły – uczniowie i uczennice przynoszą grosze ze sobą, wrzucają do puszek klasowych.
  5. Zapełnione puszki przekazują do skarbnika Samorządu Uczniowskiego lub opiekuna SU.

Każda z klas przygotuje własną puszkę, zaklei ją, opisze (Góra Grosza, która klasa) i zbiera drobne. Prosimy, by w klasach IV-VIII wykonał to samorząd klasy, a odpowiadał skarbnik.

Już teraz mogą to zrobić uczniowie klas I-III i klasy przedszkolne, które uczą się stacjonarnie. Mogą też rozpocząć zbiórkę do zaklejonych puszek. Prosimy o pomoc wychowawców klas.

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie:

http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/xxi-edycja/

Uwaga: jeśli nauczanie zdalne będzie się przedłużać, proszę o dostarczenie puszek do sekretariatu szkoły do 20.05.2021 r.

Finał WOŚP

Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021. Naszą szkołę reprezentować będzie 7 wolontariuszy z klas ósmych pod opieką rodziców i z udziałem opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Szczegółowe informacje o WOŚP znajdziemy na stronie:

https://www.wosp.org.pl/final/29-final-wosp

 1. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

29. Finał WOŚP za nami

Zbieraliśmy dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Sześcioro naszych wolontariuszy, mimo trudnych warunków epidemiologicznych, zebrało 1469,37 złotych. Wszystkim ofiarodawcom jesteśmy bardzo wdzięczni.

Dziękuję Rodzicom za współpracę.

Opiekun grupy, Teresa Semeniuk


Akcja charytatywna

            W dniach 28.09.2020 r. – 9.10.2020 r. Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję mającą na celu wsparcie materialne Koleżanki i Kolegi z naszej szkoły, których gospodarstwo ucierpiało w wyniku pożaru. Do akcji włączyli się wszyscy uczniowie oraz nauczyciele.

Ofiarodawcom w imieniu Samorządu Uczniowskiego i poszkodowanej Rodziny serdecznie dziękujemy.


DZIEŃ NAUCZYCIELA

                               Kalendarz uroczystości dostosowaliśmy w tym roku z powodu zagrożenia epidemią. Życzenia pracownikom szkoły składaliśmy przy okazji Dnia Patrona, 16.10.2020 r. ZAPEWNIAMY O NASZEJ WDZIĘCZNOŚCI. DZIĘKUJEMY WAM NAUCZYCIELE! RÓWNIEŻ PRZEPRASZAMY.

zyczenia_dn


SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020

Informujemy, że szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej: „Oddaj używany telefon komórkowy”. Dotychczas najbardziej zaangażowane są klasy najmłodsze.

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji! Czekamy na Wasze używany telefony w Sali nr 8 na pierwszym piętrze do 10.11.2020 r.

Szczegóły akcji – na plakacie.

Plakat (pdf)


GÓRA GROSZA

Samorząd Uczniowski informuje, że szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji Góra Grosza, która skierowana jest do tych, którzy nie mieszkają ze swoimi rodzicami.

XXI edycja Góry Grosza zostanie przeprowadzona w naszej szkole w dniach 26.10.2020 r. – 26.11.2020 r.

Komitet Organizacyjny:

 1. Teresa Semeniuk, opiekun SU
 2. Martyna Bożyk, skarbnik SU
 3. Agata Pietruczuk, przewodnicząca SU
 4. Aleksandra Tur, zastępca przewodniczącej SU

PROSZĘ, ABY SKARBNICY Z POSZCZEGÓLNYCH KLAS ZAOPATRZYLI SIĘ W PUSZKI Z OTWOREM NA WRZUCANIE MONET, OKLEILI JE, OPISALI: GÓRA GROSZA, KLASA, IMIĘ I NAZWISKO SKARBNIKA

I DOSTARCZYLI DO SALI NR 8, PIERWSZE PIĘTRO, W CELU OPIECZĘTOWANIA.

Opiekun SU

Plakat w załączeniu.

http://towarzystwonaszdom.pl/app/uploads/2020/10/gg2020-plakat-A2.pdf