Szczepienia nastolatków

Trwają szczepienia nastolatków

7 czerwca br. odbyła się wideokonferencja Lubelskiego Kuratora Oświaty i komendanta I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie z rodzicami uczniów szkół województwa lubelskiego. W spotkaniu wziął również udział Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki. Tematem konferencji były szczepienia nastolatków przeciwko COVID-19 a celem – umożliwienie rodzicom uzyskania informacji na temat samej procedury szczepień, jak również ich bezpieczeństwa. Pracownicy Szpitala odpowiedzą ponadto na zadawane na czacie pytania uczestników, które – wraz z nagraniem konferencji – zostaną przekazane rodzicom za pośrednictwem dyrektorów szkół.
Przypominamy, że 26 maja 2021 roku weszło w życie porozumienie zawarte między Kuratorium Oświaty w Lublinie a I Wojskowym Szpitalem Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Lublinie w sprawie współpracy w zakresie promocji szczepień przeciwko COVID-19 dla uczniów szkół i placówek województwa lubelskiego. W ramach porozumienia strony zobowiązały się do prowadzenia działań informacyjnych i promocyjnych dotyczących Narodowego Programu Szczepień, propagowania i informowania o wykonywaniu szczepień przeciwko COVID-19 dla uczniów lub szkolnych grup zorganizowanych.
Od 17 maja br. trwa rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat a od 7 czerwca – szczepienia dzieci w wieku od 12 do 15 lat w ramach Narodowego Programu Szczepień. Dodatkowa akcja szczepień dla uczniów zostanie zorganizowana we wrześniu, po ich powrocie z wakacji. W trzecim tygodniu września (od 13 do 17 września) odbędzie się tzw. tydzień szczepień, podczas którego wszyscy chętni uczniowie będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Szczepienia będą organizowane przez szkoły i realizowane z wykorzystaniem istniejących punktów szczepień populacyjnych, powszechnych lub mobilnych. Podczas szczepienia, oprócz profesjonalnej opieki lekarskiej, uczniom będą mogli towarzyszyć rodzice. Akcja szczepień w wybranym miejscu uzależniona zostanie od liczby chętnych. dpowiednie służby medyczne będą w tej sprawie współpracowały z dyrektorami szkół i placówek.
Więcej informacji na temat szczepień nastolatków – na stronach https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia   oraz https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Related Articles