Oddziały przedszkolne

Rok szkolny 2020/21

 

Przedszkolny kalendarz imprez i uroczystości II semestr .(docx)

 

WYDARZENIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA (21.09.2020r.)

21 września, jak co roku, obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę wychowania przedszkolnego w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem 😊 Na ten wyjątkowy dzień panie wychowawczynie przygotowały wiele atrakcji: tańce, zabawy, puszczanie baniek mydlanych, balony. Każdy z dzielnych przedszkolaków otrzymał także pamiątkowy dyplom.

 

DZIEŃ MARCHEWKI (07.09.2020r.)

Dnia 7. października  w naszym przedszkolu świętowaliśmy DZIEŃ MARCHEWKI. We wszystkich grupach przedszkolnych tego dnia królowała oczywiście marchewka. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy, w którym zachęcaliśmy nasze dzieciaki do jedzenia zdrowych i bogatych w  witaminy warzyw. We wszystkich grupach były prowadzone pogadanki na temat zdrowego odżywiania się oraz jedzenia warzyw, w tym oczywiście marchwi. Nie obeszło się bez degustacji przyniesionych przez dzieci pysznych marchewek, słuchania piosenek związanych z tym bardzo zdrowym warzywem, a także wykonania pięknych prac plastyczno-technicznych.  Chętne dzieci były ubrane na pomarańczowo, a na głowach miały opaski z marchewką.

 

ŚWIĘTO DYNI (27.10.2020r.)

Dzień był pełen atrakcji. Dzieci miały okazję poznać wartości odżywcze dyni, sprawdzić co kryje się w wielkiej pomarańczowej kuli, a także dowiedziały się jakie potrawy można przygotować z tego pomarańczowego warzywa. We wszystkich grupach dzieci wraz ze swoimi paniami wykonywały dyniowe prace plastyczne, a także wzięły udział
w licznych zabawach z udziałem dyń, między innymi: dyniowe kręgle
i dyniowe zawody.

 

DZIEŃ PATRONA JANA PAWŁA II (16.10.2020r.)

16 październik to bardzo ważna data w kalendarium naszej szkoły. Każdego roku obchodzimy święto naszego patrona Jana Pawła II. Przedszkolaki przygotowując się do tego dnia, poznały fakty i ciekawostki z życia Karola Wojtyły oraz odwiedziły w szkole wystawę poświęconą postaci Patrona.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZY KOTYLION (12.11.2020r.)

Dnia 18. listopada komisja wyłoniła zwycięzców konkursu na Najpiękniejszy Kotylion:

I miejsce – Hania Noskowicz (6-latki)

II miejsce – Nikola Jakimiak (6-latki)

III miejsce –Ala Jakoniuk (5-latki)

Wyróżnienia otrzymali: Bartuś Lisowski, Wojtuś Noskowicz, Igor Laszuk, Maciek Olszewski, Mikołaj Maksymiuk

 

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA (25.11.2020r.)

Puchate i mięciutkie, duże, średnie i malutkie…pluszowe misie opanowały przedszkole, niestety w tym roku tylko na ekranie tablicy multimedialnej, na papierze i w myślach naszych przedszkolaków. Mimo wszystko ten dzień we wszystkich grupach przedszkolnych pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Pluszowy miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet powierzyć mu swoje sekrety.. 😊 Dzieci poznały historię powstania pluszowego misia, recytowały o nim, bawiły się i tańczyły przy piosenkach…oczywiście o misiach! Dzieci uczestniczyły również w tematycznych zabawach ruchowych oraz wykonywały misiowe prace plastyczne.

 

ANDRZEJKI (26.11.2020r.)

26 listopada tematem przewodnim zajęć w naszym przedszkolu były andrzejkowe tradycje. Dzieci miały okazję poznać zwyczaje andrzejkowe przygotowane i przeprowadzone przez wychowawczynie. Oczywiście w każdej grupie nie zabrakło wróżb oraz tanecznej zabawy. Z tej okazji dzieci przyniosły swoje ulubione łakocie na andrzejkową ucztę.

 

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM (07.12.2020r.)

W grudniu pomimo przeciwności losu Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkolaki. W każdej grupie dzieci przygotowały niespodziankę dla wyjątkowego gościa. Mikołaja przywitano piosenkami i wierszykami. Wszyscy świetnie się bawili, a na koniec każdy przedszkolak dostał wyczekany prezent. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowych zdjęć z Mikołajem!

 

WYRÓŻNIENIE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE ŚWIĄTECZNYM „NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA CHOINKOWA 2020” (11.12.2020r.)

Wielką niespodzianką dla naszego przedszkola było wyróżnienie NADII PANASIUK z grupy BIEDRONKI (3-4 latki) w Wojewódzkim Konkursie Świątecznym „Najpiękniejsza bombka choinkowa 2020”. Z pośród ponad 360 nadesłanych prac trafiła do grona 10 wyróżnionych laureatów. To dla nas wielki sukces i powód do dumy! 😊

 

 ROZSTRZYGNIĘCIE WEWNĄTRZPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ (18.12.2020r.)

Dnia 18.12.2020r. komisja wyłoniła zwycięzców konkursu NAJPIĘKNIEJSZA BOMBKA. Konkurs rozstrzygany był w trzech grupach wiekowych naszego przedszkola, dlatego Jury przyznało po trzy zwycięskie miejsca w poszczególnych grupach:

 • 3-4 latki:

I miejsce – Bartuś Lisowski

II miejsce – Alan Tur

III miejsce –Marysia Dudziuk

 • 5-latki:

I miejsce – Liliana Siliwoniuk

II miejsce – Martyna Daniluk

III miejsce – Franio Kowaluk

 • 6-latki:

I miejsce – Nikola Jakimiak

II miejsce – Staś Szamuk

III miejsce –Zuzia Hryciuk

Wyróżnieni zostali: Wojtuś Noskowicz, Gabrysia Bołba, Igor Laszuk, Jaś Bochenek, Hania Noskowicz, Marcel Tur.

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a prace dzieci ozdobiły naszą przedszkolną choinkę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w innych organizowanych konkursach.

 

 1. TŁUSTY CZWARTEK (11.02.2021r.)

Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pyszne pączki. Oczywiście również w naszym przedszkolu tradycji stało się zadość. Wszyscy zajadali się słodkimi pysznościami. Była to także okazja do przypomnienia
i kultywowania naszych narodowych tradycji i zwyczajów

 1. WALENTYNKI (15.02.2021r.)

Dzień Świętego Walentego obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. W naszym przedszkolu także upłynął na wzajemnym okazywaniu sobie życzliwości, dobroci i przyjaźni. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek, związanych z tradycjami i obchodami tego Święta oraz wykonały piękne laurki walentynkowe.

 

 1. BAL KARNAWAŁOWY (16.02.2021r.)
 2. lutego w naszym przedszkolu cały dzień było bardzo wesoło,
  a wszystko to za sprawą atmosfery związanej z Balem Karnawałowym. Sale były przystrojone kolorowymi serpentynami i balonami. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały swoje wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, strażacy, policjanci, wróżki, biedronki, kucharki, kotki, piraci,
  a także wiele innych postaci z kreskówek zagościły na kilka godzin
  w naszym przedszkolu. Dzieci z radością uczestniczyły w tańcach
  i zabawach. Nie zabrakło oczywiście słodkich pyszności, przyniesionych przez dzieci oraz wyboru Królowej oraz Króla balu!

 

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów.

 1. DZIEŃ K0BIET I MĘŻCZYZN (08.03.2021r.)

Warto corocznie przypominać dzieciom, że istnieją takie święta  jak Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. W tym roku połączyliśmy oba święta w naszym przedszkolu. Dzieci odśpiewały sobie nawzajem gromkie „Sto lat!”,
po czym wszyscy otrzymali serdeczne życzenia, skromne upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Cały dzień panowała wśród przedszkolaków serdeczna atmosfera.